Արայիկ Հարությունյանը մտադիր է ընտրություններին մասնակցել վարկանիշային ընտրակարգով 11/05/2018   15:34  |  Քաղաքական
Կրթության, գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում վարկանիշային ընտրակարգով կառաջադրի իր թեկնածությունը՝ Շենգավիթ և Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջաններում։ Այս մասին այսօր հայտարարել է ինքը՝ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը։
«Ես նախորդ ընտրություններում էլ առաջադրվել եմ այդ տարածքում և բավականին դրական արդյունքներ եմ գրանցել», - ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։
17:48 03/11/2018  |  ՔաղաքականՀԱԿ-ը քննարկում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մասնակցության հետ կապված հարցերը
17:03 03/11/2018  |  Քաղաքական«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի «Իմ քայլը» դաշինքով

Араик Арутюнян намерен участвовать в парламентских выборах в Армении по рейтинговой системе 11/05/2018   16:24  |  Политика
Исполняющий обязанности министра образования и науки Армении Араик Арутюнян выдвинет свою кандидатуру  на предстоящих в декабре  досрочных выборах в парламент по рейтинговой системе в административных районах Шенгавит и Малатия-Себастия. Об этом сообщил сам Араик Арутюнян.
"Я на предыдущих выборах баллотировался на этом участке и зафиксировал довольно положительные результаты", -сказал и.о. главы Минобрнауки.
Ранее в партии "Гражданский договор", лидером которой является исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян, заявили, что они пойдут на выборы в формате блока "Мой шаг".