Կասեցվել է հանրային սննդի կետի գործունեությունը, իսկ մսամթերքի և հացի արտադրամասերինը՝ վերականգնվել 10/31/2018   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԿԵ սննդամթերքի անվտագության տեսչական մարմնի մասնագետները վերահսկողական միջոցառումներ են անցկացրել «Խաչիկ» ՍՊԸ-ին պատկանող հանրային սննդի կետում (ք. Երևան): Պարզվել է, որ այնտեղ սանիտարահիգիենիկ նորմերը չեն համապատասխանում սահմանված պահանջներին, արագ փչացող սննդամթերքի բաժինները չունեն սառնարանային սարքավորումներ, իսկ սառցախցիկում հում և պատրաստի սննդամթերքը պահվում է համատեղ:
«Խաչիկ» ՍՊԸ-ի գործունեությունը կասեցվել է, տրվել է հանձնարարական հայտնաբերված խախտումները վերացնելու համար:
Իսկ անհատ ձեռնարկատերեր Հասմիկ Սանթուրյանի (Արմավիրի մարզ) մսամթերքի և Սամվել Խլոյանի (Գեղարքունիքի մարզի) հացի արտադրամասերին  թույլատրվել է վերսկսել գործունեությունը. վերջիններս կատարել են վերահսկիչի բոլոր հանձնարարականներն ու վերացրել սանիտարահիգիենիկ խախտումները:

Приостановлена деятельность точки общепита в Ереване 10/31/2018   12:44  |  Лента новостей
Специалисты Государственной службы безопасности продуктов питания провели инспекцию в действующей в Ереване точке общественного питания, принадлежащем ООО "Хачик". Об этом сообщает пресс-служба регулятора.
Выяснилось, что санитарно-гигиенические нормы на этой территории не соответствуют установленным требованиям, отделы со скоропортящимися продуктами питания не оснащены холодильным оборудованием, а в морозильных отделениях сырая и готовая продукция хранятся вместе.
Сообщается, что деятельность ООО "Хачик" приостановлена, даны поручения по устранению выявленных нарушений.
В сообщении также отмечается, что цеху по производству мясных продуктов, принадлежащем индивидуальному предпринимателю Асмик Сантурян( Армавирская область) и цеху по производству хлеба, принадлежащем ИП Самвелу Хлояну (Гегаркуникская область) разрешили возобновить деятельность. Они выполнили все требования регулятора и устранили нарушения санитарно-гигиенических норм.