ՍԴ դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը 10/19/2018   14:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի,  213-րդ հոդվածի եւ  «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն` Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ պաշտոնական կայքից:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն`  Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկվի հոկտեմբերի 23-ին գումարվող  Ազգային ժողովի հերթական նիստերում»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարության մեջ:
10:31 12/05/2018  |  ՄամուլԱԺ ընդդիմությունը ՍԴ անդամի՝ իր թեկնածուն ունի. «Հրապարակ»
17:20 12/05/2015  |  Քաղաքացիական իրավունքՓաստաբանի ու իրավաբանական ընկերության համագործակցությունը հանգեցրեց «արժեքավոր նախադեպային որոշման»
20:14 06/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄԻԵԴ-ում ՀՀ դատավորի պաշտոնի համար անցկացվող մրցույթում Վահե Գրիգորյանի հարցազրույցը հետաձգվեց մինչև վաղը

На пост судьи Конституционного суда Армении выдвинута кандидатура Ваге Григоряна 10/19/2018   14:40  |  Избирательное право
Президент Республики Армении Армен Саркисян в соответствии с ч.1 ст.166, ст.213 Конституции РА и ч.3 ст.141 конституционного закона “Регламент НС”, выдвинул на вакантное место судьи Конституционного суда (КС) кандидатуру Ваге Григоряна. Об этом говорится в заявлении спикера Национального собрания Армении Ары Баблояна.
“Согласно ч.5 ст.141 конституционного закона “Регламент НС”, вопрос избрания судьи КС будет обсужден на созываемых 23 октября очередных заседаниях НС”, - говорится в заявлении.