Պատահար Հրազդան-Լեռնանիստ ճանապարհին. 55-ամյա կին է մահացել 10/16/2018   16:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 22.00-ի սահմաններում, Հրազդան-Լեռնանիստ ճանապարհի 1-ին կմ-ին իրար են բախվել «Նիսան» և «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենաներ. «ՎԱԶ-2107»-ի վարորդը և 7-ամյա ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, իսկ 55-ամյա ուղևորուհի Ալվարդ Գրիգորյանը տեղում մահացել է: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից:
Ձեռնարկված օպերատիվ միջոցառումների և անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 00.50-ին, ինքնակամ բաժին է ներկայացել 28-ամյա մի քաղաքացի և հայտնել, որ վթարի պահին ինքն է վարել «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենան:

Один человек погиб и двое пострадали в результате ДТП на трассе Раздан-Лернанист 10/16/2018   17:15  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло на трассе Раздан-Лернанист в Армении.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, около 22:00 15-го октября на первом километре трассы Раздан-Лернанист столкнулись автомобили марок “Ниссан” и “ВАЗ-2107”. В результате ДТП пассажир “семерки” 55-летняя Алвард Григорян скончалась на месте.
Водитель “семерки” и семилетний пассажир с травмами были госпитализированы в больницу.
Благодаря предпринятым оперативным мероприятиям и разъяснительной работе, в 00:50 16-го октября в полицейский отдел добровольно явился 28-летний гражданин и сообщил, что в момент аварии за рулем “Ниссана” находился он. Ведется следствие.