Արարատ Միրզոյանը «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավորների հետ քննարկել է արտահերթ ընտրությունների հարցը 10/09/2018   11:34  |  Քաղաքական
ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավորների հետ քննարկել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։
«ԱԺ պատգամավորներ Կնյազ Հասանովի և Արսեն Միխայլովի հետ քննարկեցինք Հայաստանում քրդական և ասորական համայնքների խնդիրները։ Խոսեցինք նաև ներքաղաքական իրավիճակի և արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մասին», - Facebook-յան իր էջում գրել է Միրզոյանը։
Առաջին փոխվարչապետը հանդիպել է նաև Տաճատ Վարդապետյանի հետ։
«ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանի հետ քննարկեցինք Ջավախքին վերաբերող մի շարք հարցեր։ Խոսեցինք նաև ՀՀ ներքաղաքական իրավիճակի և արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների մասին», - նշել է Ա. Միրզոյանը։
17:57 03/10/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ խմբակցությունը շարունակում է համարել, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները պետք է անցկացվեն 2019-ի մայիս-հունիսին

Первый вице-премьер Армении обсудил с несколькими депутатами от РПА досрочные выборы в парламент 10/09/2018   11:48  |  Политика
Первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян обсудил с депутатами Национального собрания от фракции Республиканской партии Армении(РПА) внеочередные выборы в парламент.Пашинян и Царукян подписали меморандум о досрочных выборах в парламент в декабре"С депутатами НС Князем Хасановым и Арсеном Михайловым обсудили проблемы курдской и ассирийской общин в Армении. Мы также говорили о внутриполитической ситуации в стране и внеочередных парламентских выборах", - написал Мирзоян на своей странице в Facebook.
Первый вице-премьер встретился также с Тачатом Вардапетяном.
Мирзоян сообщил, что обсудил с Вардапетяном ряд вопросов, касающихся Джавахка. Речь также зашла и о внутриполитической ситуации в стране и досрочных выборах в парламент.