Երևանում սպանվել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Կարո Կարապետյանը 10/07/2018   00:56
Երեւանում սպանվել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ, «Յուվեցի Կարո» մականվամբ Կարո Կարապետյանը: «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Կ.Կարապետյանը մահացու հրազենային վնասվածքն ստացել է  Երևանի կենտրոնում գործող Այգիներ ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։ Նա անմիջապես տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ արձանագրվել է նրա կենսաբանական մահը։
Նույն միջադեպի ժամանակ հրազենային վնասվածք է ստացել նաեւ մեկ այլ քաղաացի, ով ներկայումս վիրահատվում է։
ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ ահազանգն ստանալուց անմիջապես հետո դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝, Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետի գլխավորությամբ,  Երևանի քննչական վարչության պետը, այս պահին ձեռնարկվում են անհրաժեշտ անհետաձգելի միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В Ереване убит бывший депутат парламента Армении Каро Карапетян 10/07/2018   01:40  |  Криминальная хроника
В Ереване убит бывший депутат Национального собрания от "Процветающей Армении" Каро Карапетян по прозвищу "Ювеци Каро". Эту информацию "ФактИнфо"подтвердили в Следственном комитете РА.
Каро Карапетян получил смертельное огнестрельное ранение во время ссоры, произошедшей в ресторане "Айги" в центре Еревана. Он немедленно был госпитализирован в медцентр, где была констатирована его биологическая смерть.
В ходе инцидента огнестрельное ранение получил еще один гражданин, которого в настоящее время оперируют.
В Следственном комитете также сообщили, что на место  немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственном отдела по административным районам Кентрон и Норк-Мараш, начальником следственного управления по Еревану.
"В данный момент предпринимаются неотложные мероприятия, направленные на установление обстоятельств произошедшего и  розыск предполагаемого преступника", - сообщили в ведомстве.