Նա մարմնավորեց հայ ազգի ճակատագիրը.Սերժ Սարգսյանը՝ Շառլ Ազնավուրի մասին 10/02/2018   00:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ։  ՀՀ երրորդ նախագահի ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
«Բառերով հնարավոր չէ նկարագրել այն մեծ վիշտը, որ ապրում եմ այս պահին։ Շառլի հեռանալը շատ մեծ, անդառնալի կորուստ և ցավ է բոլորիս համար, հատկապես նրանց համար, ովքեր նրան մոտիկից են ճանաչել։
Հայաստանի ազգային հերոսը, հայ ժողովրդի դեսպանն աշխարհում, դարի արտիստը, ֆրանսիական երգի հայրը, մեր բոլորի կողմից այնքան սիրված Շառլ Ազնավուրը իր անզուգական, անկրկնելի, վառ տաղանդով, իր շիտակությամբ, իր լավատեսությամբ, իր բարությամբ հիացմունք էր առաջացնում ողջ աշխարհում։ Նա մարմնավորեց հայ ազգի ճակատագիրը, նրա վերածնունդը, անկոտրում կամքը, աշխատասիրությունը, անպարտելիությունը։
Շառլի կյանքն ինքնին մի հրաշալի ֆիլմ էր՝ լուսավոր և լի մարդասիրությամբ։ Այդ պատմությունը, այդ հրաշքը շարունակվում է և շարունակվելու է։ Ազնավուրի վառ աստղը երկնքից միշտ լուսավորելու է մեզ բոլորիս։
Հավերժ փառք քեզ, սիրելի Վարպետ, սիրելի Շառլ, Մեծ Հայ»:
18:07 01/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՇառլ Ազնավուրը մարմնավորում Էր եվրոպական շանսոնը և դարաշրջանի խորհրդանիշն Էր. Լեշչենկո
18:03 01/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆրա երգերի բառերը և պեոզիան կշարունակեն ուղեկցել մեզ. ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանության հաղորդագրությունն Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ
16:22 01/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ94 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է Շառլ Ազնավուրը
13:05 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Ազնավուրին
13:03 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք Ձեզ անհամբեր սպասում ենք Հայաստանում. Վարչապետը շնորհավորել է Շառլ Ազնավուրին

Серж Саргсян: Уход Шарля – огромная, необратимая потеря и боль для всех нас 10/02/2018   09:07  |  Лента новостей
Третий президент Армении, лидер Республиканской партии (РПА) Армении Серж Саргсян Серж Саргсян выразил соболезнования по случаю смерти всемирно известного шансонье Шарля Азнавура.
“Невозможно передать словами ту великую скорбь, которую я испытываю сейчас. Уход Шарля – огромная, необратимая потеря и боль для всех нас, особенно тех, кто близко с ним был знаком", - говорится в заявлении.
Серж Саргсян отметил, что Национальный герой Армении, посол армянского народа в мире, артист века, отец французской песни, столь любимый всеми нами Шарль Азнавур своим неподражаемым, неповторимым, ярким талантом, своей честностью, своим оптимизмом, своей добротой вызывал восхищение во всем мире.
"Он воплотил в себе судьбу армянского народа, его возрождение, непоколебимую волю, трудолюбие и непобедимость. Жизнь Шарля сама по себе была чудесным фильмом – светлым и полным гуманизма. Эта история, это чудо продолжается и продолжится. Яркая звезда Азнавура будет всегда светить нам с небес. Вечная слава тебе, уважаемый Маэстро, дорогой Шарль, Великий Армянин", - отмечается в заявлении.
15:52 22/05/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян – Шарлю Азнавуру: мы с нетерпением ждем Вас в Армении