Մենք Ձեզ անհամբեր սպասում ենք Հայաստանում. Վարչապետը շնորհավորել է Շառլ Ազնավուրին 05/22/2018   13:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Ազնավուրին՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
Սիրելի՛ Շառլ Ազնավուր,
Մեր ողջ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Ձեր կյանքը և գործունեությունը մարդկային տաղանդի, կամքի, աշխատասիրության հաղթանակի բացառիկ օրինակ են, որը ոգեշնչել և ոգեշնչում է միլիոնավոր մարդկանց՝ ամբողջ աշխարհում: Հայաստանի կյանքում տեղի ունեցող շրջադարձային փոփոխությունների այս ժամանակահատվածում Ձեր կյանքի ու գործունեության պատմությունը առավել քան օրինակելի է, որովհետև ապացուցում է, որ մարդկային կամքն ու հետևողականությունը չեն ճանաչում արգելքներ, և ցանկացած նպատակ հասանելի է, եթե ունես երազանք, վստահություն, համբերություն և հավատ:
Հենց այսպիսի հատկանիշների շնորհիվ մեր ժողովուրդը վերականգնեց իր իշխանությունը 2018 թվականի ապրիլ-մայիսին: Եվ մենք Ձեզ անհամբեր սպասում ենք Հայաստանում: Մենք անհամբեր ենք, որ Դուք սեփական աչքերով տեսնեք և համոզվեք, որ Հայաստանի քաղաքացին, հայ ժողովուրդը հաղթել է և կերտել սեփական տաղանդի, կամքի, աշխատասիրության, երազանքի հաղթանակը:
Ձեզ քաջառողջություն և անսպառ եռանդ եմ մաղթում: Հայրենիքին մատուցած Ձեր անուրանալի ծառայությունները ջերմացրել և ջերմացնում են բոլորիս:
12:48 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Շառլ Ազնավուրին
22:24 11/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհակալություն հայ ժողովրդին աշխարհին մեր մարդասիրությունը ցույց տալու համար. Շառլ Ազնավուր
17:33 26/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտնի են դարձել Շարլ Ազնավուրի առողջական վիճակի մանրամասները
19:27 30/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՇառլ Ազնավուրի այցին նվիրված ընդունելություն Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում
16:11 11/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱզնավուր. Եթե աշխարհը ճանաչեր Հայոց ցեղասպանությունը, Հոլոքոստը կարող էր չլիներ. Panorama.am
17:46 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԾնողներս երջանիկ կլինեին՝ իմանալով, որ երկու որդիներս մկրտվել են այստեղ՝ Հայաստանում. Շառլ Ազնավուր
14:24 01/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Շառլ Ազնավուրի տուն-թանգարանի բանալու հանձնման արարողությանը
14:55 22/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Ազնավուրին
14:28 18/05/2016  |  ԱնցուդարձԼևոն Մալխասյանը, Տիգրան Համասյանն ու այլք բացօթյա համերգով կշնորհավորեն Շառլ Ազնավուրի 92 ամյակը

Никол Пашинян – Шарлю Азнавуру: мы с нетерпением ждем Вас в Армении 05/22/2018   15:52  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил легендарного шансонье Шарля Азнавура с днем рождения.  Шарлю Азнавуру сегодня, 22 мая, исполнилось 94 года.
"Дорогой Шарль Азнавур, от имени всего нашего народа и от себя лично сердечно поздравляю Вас с днем рождения. Ваша жизнь и деятельность является исключительным примером победы человеческого таланта, воли и трудолюбия, который вдохновлял и вдохновляет миллионы людей по всему миру", - говорится в поздравительном послании Пашиняна, текст которого опубликован на официальном сайте главы армянского правительства.
По словам Никола Пашиняна, в этот переломный в жизни Армении период жизнь и деятельность Азнавура более чем показательны, поскольку доказывают, что воля и последовательность человека не знают границ, и любая цель достижима, если есть мечта, уверенность, терпение и вера.
"Именно благодаря этим качества наш народ восстановил свою власть в апреле-мае 2018 года. И мы с нетерпением ждем Вас в Армении, чтобы Вы воочию убедились в том, что армянский народ победил благодаря своему таланту, воле, трудолюбию и мечте", - отмечается в поздравлении.
Премьер-министр Армении пожелал маэстро крепкого здоровья и неиссякаемой энергии.
00:39 26/04/2018  |  Лента новостейШарль Азнавур госпитализирован в Санкт-Петербурге
11:47 13/11/2017  |  ИнтервьюШарль Азнавур рассказал о своем детстве и семейной жизни
12:41 11/11/2017  |  Лента новостейШарль Азнавур: признай весь мир Геноцид армян, Холокоста могло и не быть
10:03 27/10/2017  |  Лента новостейЛегендарный шансонье Шарль Азнавур получил награду за спасение евреев