Սաշիկ Սարգսյանը կրկին բերման ենթարկվեց 07/04/2018   22:19  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայրը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանը քիչ առաջ բերման է ենթարկվել ԱԱԾ: Այս մասին հայտնում է  Հանրային հեռուստաընկերության «Օրակարգ» լրատվականը՝ հղում անելով ԱԱԾ-ին:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, Ալեքսանդր Սարգսյանին ուղեկցել է ԱԱԾ քննչական վարչության պետ Միքայել Համբարձումյանը: Բաժին է տեղափոխվել նաեւ Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին՝ Հայկ Սարգսյան: ԱԱԾ աշխատակիցները իրենց հետ տարել են նաեւ մի քանի տոպրակ, որոնց մեջ զենք է եղել:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Հայկ Սարգսյանը ներկայացվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին։ Քննչական կոմիտեից հաստատեցին մեր տեղեկություններով՝ նշելով, որ մանրամասները կներկայացնեն ավելի ուշ։

Брат третьего президента Армении подвергнут приводу в СНБ 07/05/2018   00:17  |  Криминальная хроника
Брат третьего президента Армении Сержа Саргсяна - Александр Саргсян  - подвергнут приводу в Службу национальной безопасности, сообщает новостная служба "Оракарг" Общественного телевидения Армении со ссылкой на СНБ.
Как передает тот же источник,  Александра Саргсяна сопровождал начальник следственного управления СНБ Микаел Амбарцумян. В отдел также доставлен сын Александра Саргсяна – Айк Саргсян. Сотрудники СНБ вынесли из дома Саргсяна несколько пакетов, завернутые предметы, в том числе, предположительно, оружие.
По сведениям "ФактИнфо", Айк Саргсян был доставлен в следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш Следственного комитета РА. В СК подтвердили эту информацию, пообещав позже представить подробности.