Իրանի քաղաքացին բերման է ենթարկվել՝ Արցախի սահմանը ապօրինի հատելու համար  06/02/2018   13:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազությունից հունիսի 1-ին ոստիկանության Հադրութի շրջանային բաժին ստացվել են նյութեր այն մասին, որ 2018թ. մայիսի 18-ին ժամը 19:00-ի սահմաններում Իրանի Իսլամական Հանրապետության Համադան քաղաքի բնակիչ՝ 1988 թ. ծնված Հասան Ղոլանի Սայաթ Ալին, Իրանի տարածքից առանց սահմանված փաստաթղթերի, Արաքս գետով անցնող կամրջով հատել է Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Նույն օրը՝  ժամը 20:00-ի սահմաններում, Հասան Ղոլանի Սայաթ Ալին սահմանապահների կողմից հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի «Խուդաֆերին» կոչվող տեղամասում և բերման է ենթարկվել  ԱՀ ԱԱԾ:
20:03 08/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիայի քաղաքացին ապօրինի հատել է Հայաստանի պետական սահմանը
09:41 13/07/2016  |  ՄամուլՉի բացառվում, որ Հայաստան ներթափանցած 4-5 հոգանոց խմբի անդամները լրտեսներ կամ ահաբեկիչներ լինեն. «Ժողովուրդ»

Гражданин Ирана задержан за незаконное пересечение границы Арцаха 06/02/2018   13:45  |  Лента новостей
Гражданин Ирана подвергнут приводу за незаконное пересечение границы Арцаха.
1 июня из Генеральной прокуратуры Республики Арцах в гадрутски районный отдел Полиции поступили материалы, согласно которым 18 мая 2018 года, около 19:00, 30-летний житель города Хамадан Исламской Республики Иран Хасан Холани Саят Али без предусмотренных документов с территории Ирана пересек через мост на реке Аракс государственную границу Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Арцаха.
В тот же день, около 20:00 гражданин Ирана был обнаружен пограничниками в Гадрутском районе и был доставлен в Службу национальной безопасности Республики Арцах.