Լիտվայի նախագահը Արմեն Սարգսյանին և Հայաստանին մաղթել է շարունակական հաջողություն ու խաղաղություն 05/28/2018   14:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լիտվայի Հանրապետության Նախագահ Դալիա Գրիբաուսկայտեն շնորհավորել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին և Հայաստանի ժողովրդին Հանրապետության տոնի առթիվ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Լիտվայի նախագահի պաշտոնական կայքում տեղադրված հայտարարության մեջ նշվում է, որ այս տարի Լիտվան և Հայաստանը նշում են անկախության 100-րդ տարեդարձները:
«Նշանակալի է, որ վերջին տասնամյակների ընթացքում երկու երկրներն էլ մեծ ջանքեր են գործադրել ուժեղ պետություն ու բաց հասարակություն կառուցելու ճանապարհին:
Իր շնորհավորական ուղերձում նախագահը հույս է հայտնել, որ Հայաստանում նշվող այս կարևոր հոբելյանը կմնա որպես ոգեշնչման ու քաջության աղբյուր շարունակվող կարևոր բարեփոխումների, ժողովրդավարական հասարակության ու Հայաստանի անկախության ուժեղացման ու կոնսոլիդացման, ինչպես նաև քաղաքացիների իրավունքների ընդլայնման ճանապարհին՝ նրանց ու ողջ երկրի համար ստեղծելով նոր հնարավորություններ ու բարգավաճում»,- ասվում է ուղերձում:
Գրիբաուսկայտեն համոզմունք է հայտնել, որ Լիտվան ու Եվրամիությունը կմնան որպես Հայաստանի մոտ գործընկերներ, որի հետ ակնկալվում է ընդլայնել երկխոսությունը՝ հիմնված փոխադարձ ընկալման ու հարգանքի վրա:
«Դալիա Գրիբաուսկայտեն մաղթել է Հայաստանի նախագահին ու երկրին շարունակական հաջողություն, բարգավաճում ու խաղաղություն»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
12:32 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՑեղասպանության ենթարկված, սրի քաշված, ոչնչացման եզրին կանգնած հայ ժողովուրդը կարողացավ հաղթել թուրքական բանակին.Նիկոլ Փաշինյան
12:28 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր մենք պարտավոր ենք առանձնահատուկ խորությամբ գիտակցել հայոց պետականության նշանակությունը. Նախագահ Արմեն Սարգսյան
11:16 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍարդարապատի հուշահամալիրում մեկնարկեց «Հաղթանակի դար» խորագրով զինվորական շքերթը. ՈՒՂԻՂ
10:39 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊիտի կարողանանք զերծ մնալ կորուստներից և քայլենք հաղթանակից հաղթանակ. Կաթողիկոսը կոնդակ է հղել
10:15 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ դար առաջ աշխարհի քաղաքական քարտեզի վրա կրկին գրվեց ՀԱՅԱՍՏԱՆ բառը. Արա Բաբլոյան
10:00 28/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսյան հաղթանակները դարձան հայոց պետականության վերականգնման սկիզբը
10:31 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսի 28-ին տեղի կունենան Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին նվիրված համապետական միջոցառումներ

Президент Литвы поздравила Армению и армянский народ с 100-летием провозглашения Первой Республики 05/28/2018   15:15  |  Лента новостей
Президент Литовской Республики Даля Грибаускайте поздравила президента Республики Армения Армена Саркисяна и армянский народ со знаменательной годовщиной – 100-летием провозглашения Первой Республики. Текст поздравительного послания опубликован на сайте главы Литвы.
“Наши страны особенно в последние десятилетия прилагали осознанные усилия по созданию сильных государств и открытых обществ", - отметила она в  своем послании.
Президент Литвы пожелала, чтобы важный юбилей, который в этом году отмечает Армения, оставался источником вдохновения и решимости в деле продолжения важных реформ, укрепления демократического общества и независимости страны, расширения прав граждан, предоставления им новых возможностей и создания благополучия государства в целом.
Даля Грибаускайте выразила уверенность в том, что Литва и Европейский союз останутся близкими партнерами Армении, готовыми к развитию основанного на взаимном понимании и уважении диалога с целью обеспечения наших общих интересов и расширения взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами и гражданами в области политики, экономики, культуры и социальных связей.
Даля Грибаускайте пожелала президенту РА и всем жителям Армении всестороннего процветания, единства и мира.