20-ամյա երիտասարդի սպանությունը տեղի է ունեցել ավտոտնակում, որտեղից դին տեղափոխել են Սիլիկյան թաղամաս և այրել՝ հետքերը թաքցնելու համար 05/21/2018   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է  20-ամյա երիտասարդի սպանության շարժառիթը, բավարար փաստական տվյալներ ձեռք բերվել, որ սպանությունը տեղի է ունեցել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի տարածքում, որից հետո դին տեղափոխվել է՝ հետքերը թաքցնելու նպատակով։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2018 թվականի մայիսի 17-ի առավոտյան՝ Սիլիկյան թաղամասի 3-րդ գյուղից դեպի  գերեզմանատան 2-րդ հատվածի ուղղությամբ ձախ հատվածում՝ փորվածքի մեջ, հայտնաբերվել էր երիտասարդ տղամարդու դի՝  մետաղական լարով կապված և այրված, պարանոցի շրջանում՝ կտրած-ծակած վնասվածքներով։
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է տուժողի ինքնությունը, ով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի բնակիչ է՝ ծնված 1998թ., սպանության դեպքի իրական վայրը, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը:
Մասնավորապես՝ նախնական քննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 20-ամյա երիտասարդի սպանությունն իրականում տեղի է ունեցել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի տարածքում՝ ավտոտնակում։ Առաջացած վիճաբանության ժամանակ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը նախ դանակով հարվածներ է հասցրել տուժողի պարանոցի հատվածին, այնուհետև հանցագործության հետքերը թաքցնելու նպատակով դիակը տեղափոխել Սիլիկյան թաղամասի գերեզմանատան մոտ, որտեղ էլ դիակի վրա լցնելով յուղ և բենզին այրել է:
Կասկածյալը ձերբակալվել է և հարցաքննվել։ Նրա մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ նա պատմել է դեպքի հանգամանքները:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ կասկածյալի ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու, դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Стали известны новые подробности шокирующего убийства молодого мужчины в Ереване 05/21/2018   14:19  |  Криминальная хроника
Следствие установило мотив убийства 20-летнего мужчины в Ереване, сообщается на официальном сайте Следственного комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что утром 17 мая 2018 года в вырытой яме слева от второго участка дороги, ведущей от третьего села к кладбищу в квартале Силикян, было обнаружено обвязанное металлической проволокой и обгоревшее тело молодого мужчины с колото-резаными ранами в области шеи.
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было. возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104("Убийство") УК РА. В результате предпринятых по делу неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлены личность потерпевшего, который является жителем административного района Малатия-Себастия(1998 г.р.), подлинное место убийство, мотив и личность предполагаемого преступника.
В частности, следствием добыты фактические данные о том, что убийство 20-летего мужчины было совершено в гараже, расположенном на территории административного района Малатия-Себастия. Во время произошедшей ссоры предполагаемый преступник сначала ударил потерпевшего ножом в шею, а затем с целью сокрытия следов преступления перевез тело на территорию близ кладбища в квартале Силикян, где облил труп маслом и бензином и поджег.
"Подозреваемый задержан и допрошен. С его участием произведен осмотр места происшествия, в ходе которого он рассказал подробности произошедшего. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на проверку указанных в показаниях подозреваемого обстоятельств, обеспечение объективного, полного и всестороннего их расследования", - отмечается в сообщении.