Ոստիկանության բաժիններ են տարվել բազմաթիվ քրեական «հեղինակություններ» ու «օրենքով գողեր» (տեսանյութ) 05/19/2018   15:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանում վերջին օրերին ոստիկանության բաժիններ ու ստորաբաժանումներ են տարվել բազմաթիվ, այսպես կոչված, քրեական «հեղինակություններ» ու «օրենքով գողեր»: Գործողությունը օպերատիվ տեղեկություններ ստուգելու, ինչպես և կանխարգելիչ բնույթ ու քրեածին իրավիճակի վերահսկելիությունը բարձրացնելու նպատակ ունի: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ոստիկանությունը.
«Հանրային իրավագիտակցության մեջ վերջնականապես պետք է ամրագրվի օրենքի առաջ բոլորի հավասարության և անպատժելիության բացառման հիմնարար սկզբունքը: Համակեցության կանոնները պետք է պարտադիր լինեն յուրաքանչյուրի համար` անկախ սոցիալական դիրքից, նյութական վիճակից և այլ հանգամանքներից:
Այս գիտակցությունը պետք է ամրապնդվի ոչ միայն օրենքի ուժով, այլև մեր հանրային գնահատականով ու վերաբերմունքով:
Պետք է մեկընդմիշտ գիտակցենք, որ օրենքն է գերակա բոլորիս նկատմամբ:
Հուսանք, որ այսուհետ իրավագիտակցության այսպիսի աստիճան ու ընկալում կունենա և´ հանրությունը, և´ նրանք, ովքեր թյուր պատկերացում են ունեցել հասարակական հարաբերություններում քաղաքացու իրակա´ն տեղի ու դերի մասին»:
18:28 12/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է նախկին «օրենքով գող» Կոչո Գոգիի սպանության կասկածյալը

Многочисленные “криминальные авторитеты” и “воры в законе” доставлены в отделения Полиции Армении(Видео) 05/19/2018   16:07  |  Криминальная хроника
Многочисленные так называемые “криминальные авторитеты” и “воры в законе” доставлены в отделения Полиции Армении. Как сообщает пресс-служба Полиции РА, операция, которая носит превентивный характер, имеет целью проверить оперативные данные, повысить уровень контролируемости криминогенной ситуации в стране.
"Следует закрепить в правосознании общества основной принцип равенства всех перед законом и исключения безнаказанности. Правила сосуществования должны быть обязательными для каждого вне зависимости от положения, материального состояния и других обстоятельств", - отмечается в  сообщении, распространенном ведомством в субботу.
Отмечается, что это должно закрепиться не только в законе, но и в нашем сознании и отношении.
"Мы должны раз и навсегда осознать, что закон главенствует над всеми нами", - подчеркивается в сообщении.