Կարեն Կարապետյանը և Պյոտր Սվիտալսկին կարևորել են ներքաղաքական իրավիճակի կարգավորումը երկխոսության միջոցով 04/25/2018   18:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն ապրիլի 25-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին: Կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում  ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին՝ երկուստեք կարևորելով այն երկխոսությամբ և Սահմանադրության շրջանակում  կարգավորելու անհրաժեշտությունը:
Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խոսելով ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին արված՝ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի լայն սպեկտրի մասնակցությամբ քննարկումներ կազմակերպելու իր առաջարկի մասին՝ վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ բոլոր հարցերը կարող են քննարկվել  բանակցությունների սեղանի շուրջ:
Դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին տեղեկացրել է, որ ինքը նույնպես հանդիպումներ է ունենում շահագրգիռ կողմերի ներկայացուցիչների հետ՝ կարևորելով իրավիճակի փոխհամաձայնեցված կարգավորումը:
20:12 24/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի են ունեցել Կարեն Կարապետյանի հեռախոսազրույցները Ղազախստանի և Բելառուսի վարչապետների հետ
21:53 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանության անցնցում փոխանցման շուրջ բանակցությունները կշարունակվեն չորեքշաբթի
18:57 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը կոչ է արել բոլոր քաղաքական ուժերին ապաքաղաքականացնել ապրիլի 24-ը
20:31 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հիշեցրել է դառը օրերի մասին, ինչից բոլորը եզրակացություն պետք է անեն. Կարեն Կարապետյանը՝ Սարգսյան-Փաշինյան հանդիպման մասին
12:04 22/04/2018  |  ՔաղաքականՓաշինյանը եկել էր ոչ թե բանակցելու, այլ իր պայմանները թելադրելու.Կարեն Կարապետյան
20:45 20/04/2018  |  Հարցազրույց«Պարտավոր ենք մեր տան մեջ նստել, ռացիոնալ բանակցել և տրամաբանական լուծումներ գտնել այս իրավիճակից դուրս գալու համար».Կարեն Կարապետյան
10:22 22/02/2018  |  ՄամուլԴաշնակցական նախարարները և Կարեն Կարապետյանը. մեկն անտեսել է, մյուսը՝ քծնել. «Ժամանակ»
09:12 09/02/2018  |  ՄամուլԿարեն  Կարապետյանին փոխվարչապետ նշանակելը Սահմանադրության խախտում կլինի. նա վերջին 4 տարում չի բնակվել ՀՀ-ում. «Ժամանակ»

Карен Карапетян и глава делегации ЕС заявили о необходимости урегулирования ситуации в Армении посредством диалога 04/25/2018   19:13  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян сегодня провел переговоры с руководителем делегации ЕС в РА, послом Петром Свитальским. Об этом пресс-лсужба правительства РА.
В ходе встречи собеседники коснулись внутриполитической ситуации в Армении, обоюдно отметив необходимость ее регулирования посредством диалога и в рамках Конституции РА.
Говоря о сделанном им президенту Армении Арменом Саркисяном предложении организовать обсуждения с участием широкого спектра парламентских и внепарламентских политических сил, и.о. премьер-министра РА подчеркнул, что все вопросы могут обсуждаться за столом переговоров.
Посол Петр Свитальский отметил сообщил, что он тоже проводит встречи с представителями заинтересованных сторон, придавая важность взаимосогласованного урегулирования сложившейся ситуации.