Շավարշ Քոչարյանի կարծիքով՝ աշխարհում Հայաստանի հեղինակության վրա երկրի փոփոխությունները դրական կազդեն 04/24/2018   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխությունները երկրի հեղինակության վրա դրական կազդեն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում, խոսելով ներքին քաղաքական իրավիճակի մասին, ասաց ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը:
«Կարծում եմ, որ ամբողջ աշխարհը համոզվեց, որ վճռական հարցերում մենք միասնական ենք»,- ընդգծեց ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը:
Լրագրողի հարցին, թե տեղի ունեցածն ի՞նչ ազդեցություն կունենա աշխարհում Հայաստանի հեղինակության վրա, Շավարշ Քոչարյանը պատասխանեց. «Իմ գնահատմամբ` միայն դրական կազդի»:
Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 23-ին հրաժարական է ներկայացրել ՀՀ վարչապետի պաշտոնից:
ՀՀ վարչապետի լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքում վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը: Մինչ այդ տասն օր երկրում հավաքներ ու ցույցեր էին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:
18:04 23/04/2018  |  Միջազգային լրահոսՀայաստան, Ռուսաստանը միշտ քեզ հետ է. Մարիա Զախարովա
16:56 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունն աջակցել ու աջակցելու է խաղաղ և բնականոն ընթացքով իրականացնող բոլոր հավաքներին
15:39 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍոցիալական ցանցերում չեն նվազում անհանդուրժողականությունը, ատելության քարոզն ու բռնության կոչերը
15:35 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանի հետ հանդիպման մասին Փաշինյանը կխոսի երեկոյան հանրահավաքի ժամանակ
14:55 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿոչ եմ անում խնդիրները լուծել միմիայն խաղաղ ճանապարհով. Մխիթարյանն արձագանքել է հայաստանյան իրադարձություններին

Шаварш Кочарян считает, что перемены в Армении положительно скажутся на авторитете страны 04/24/2018   12:12  |  Лента новостей
Перемены в Армении положительно скажутся на авторитете Армении в мире. Об этом, как передает "Арменпресс", в беседе с журналистами сказал замминистра ИД Армении Шаварш Кочарян.
"Думаю, что весь мир убедился в что, что в решительные минуты мы едины",- сказал замглавы МИД Армении.
На вопрос, как произошедшее отразится на авторитете Армении в мире, Шаварш Кочарян ответил: "По моей оценке, только положительно".
Напомним, Серж Саргсян накануне подал в отставку с поста премьер-министра Армении на фоне массовых протестов в стране против его назначения главой правительства.Что предусматривает Конституция Армении в случае отставки премьер-министра? "Никол Пашинян был прав. Я ошибся. Создавшаяся ситуация имеет несколько решений, однако ни на одно из них я не пойду. Это не мое. Я оставляю пост главы государства, премьер-министра Армении. Движение на улицах против моего премьерства, я выполняю ваше требование. Мира, гармонии и логики нашей стране", - заявил он в своем обращении к соотечественникам.