Կոչ եմ անում խնդիրները լուծել միմիայն խաղաղ ճանապարհով. Մխիթարյանն արձագանքել է հայաստանյան իրադարձություններին 04/23/2018   14:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել Հայաստանում տեղի ունեցող վերջին իրադարձությունների վերաբերյալ: Մխիթարյանի գրառումը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
«Ես իմ ժողովրդի զավակն եմ և հպարտ եմ դրանով: Ցանկացած հայի կյանքը ինձ համար ամեն ինչից թանկ է: Ուստի բոլորին խնդրում եմ և կոչ եմ անում ցուցաբերել խոհեմություն և խնդիրները լուծել միմիայն խաղաղ ճանապարհով: Քեզ հետ եմ իմ հայ ազգ»:

Генрих Мхитарян прокомментировал последние события в Армении 04/23/2018   16:15  |  Лента новостей
Капитан сборной Армении по футболу и лондонского “Арсенала” Генрих Мхитарян прокомментировал последние события в Армении.
“Я – сын своего народа, и очень горжусь этим. Жизнь каждого армянина для меня превыше всего. Посему прошу и призываю всех проявить благоразумие и разрешить ситуацию только мирным путем. Соотечественники, я с вами ”,- написал 29-летний футболист на своей странице в Facebook.
17 апреля Никол Пашинян объявил о начале "бархатной революции", сопровождающиеся акции гражданского неповиновения.  Протестующие с утра перекрывают улицы, проводят забаствки, мирные децентрализованные шествия,  а вечером собираются на митинг на Площади Республики.