Արցախի պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է բանակը քաղաքական գործընթացների մեջ ներքաշելու բոլոր փորձերը 04/23/2018   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին օրերին սոցիալական ցանցերում հրապարակվել  են մի շարք կոչեր և լուսանկարներ, որոնք վկայում են բանակը քաղաքական գործընթացների, հակասահմանադրական գործողությունների մեջ ներքաշելու՝  որոշ ուժերի կողմից ձեռնարկվող փորձերի մասին: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ձեռնպահ մնալով ՀՀ-ում ընթացող գործընթացների վերաբերյալ գնահատականներ հնչեցնելուց՝ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն իր խորին մտահոգությունն է հայտնում երկրի կայունությանն ու անվտանգությանը սպառնացող դրսևորումների վերաբերյալ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ բանակն ապաքաղաքական կառույց է, որի կարևորագույն խնդիրը երկրի սահմանների անվտանգության ապահովումն է: Բանակը գործել և այսուհետ ևս գործելու է բացառապես պաշտպանական ոլորտը կարգավորող օրենսդրությանը  համապատասխան:
Միևնույն ժամանակ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է բանակը քաղաքական գործընթացների մեջ ներքաշելու բոլոր փորձերը և զգուշացնում է դրանք ձեռնարկողներին իրենց գործողությունների իրավական հետևանքների մասին:
13:15 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓորձում եմ անել ամեն ինչ, որ այս վիճակը շտկվի և լուծում ստանա. Նախագահ Արմեն Սարգսյան
12:52 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրթերին մասնակցում են նաև հոգևորականներ
12:40 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳնդապետ Խաչիկ Գրիգորյանը 2011 թվականից դուրս է եկել ոստիկանական ծառայությունից

Минобороны Арцаха строжайше осуждает все попытки вовлечь армию в политические процессы 04/23/2018   14:36  |  Лента новостей
В последние дни в социальных сетях публиковались ряд призывов и фотографии, свидетельствующие о попытках некоторых сил вовлечь Армянскую армию в политические процессы и антиконституционные действия в Армении. Об этом говорится в заявлении пресс-службы Минобороны Республики Арцах (НКР).
“Воздерживаясь от оценок имеющих место в Армении процессов, министерство обороны Арцаха выражает глубокую обеспокоенность в связи с явлениями, ставящими под угрозу стабильность и безопасность”, - говорится в заявлении.
Минобороны Арцаха заявляет, что армия – это аполитичная структура, самой важной задачей которой выступает обеспечение безопасности границ государства.
“Армия действовала и впредь будет действовать исключительно в соответствии с законодательством, регулирующим оборонную сферу. В то же самое время Минобороны Арцаха строжайше осуждает все попытки вовлечь армию в политические процессы и предупреждает инициаторов подобных действий о правовых последствиях данных шагов”, – говорится в заявлении.