Ոստիկանության նախկին աշխատակիցները սոցցանցում տեղադրում են իրենց համազգեստով լուսանկարներն ու քաղաքացիներին ուղղված հայտարարություններ 04/23/2018   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության համակարգից տարիներ առաջ ազատված և արդեն տևական ժամանակով ծառայության հետ որևէ առնչություն չունեցող որոշ անձինք այլ օգտատերերի միջոցով կամ անձամբ սոցցանցում տեղադրում են իրենց համազգեստով լուսանկարներն ու քաղաքացիներին ուղղված հայտարարություններ: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Ոստիկանությունը:
Մեր համաքաղաքացիներին կոչ ենք անում չտրվել ստահոդ հրապարակումներին և ապատեղեկատվություն տարածելով թյուրիմացության մեջ չգցել հանրությանը:
Զանգվածային լրատվամիջոցներին խորհուրդ ենք տալիս այդ կարգի հրապարակումներ անելիս ուշադիր հետևել հիշյալ անձանց էջերին, որտեղ նշված է, որ նրանք վաղուց արդեն ոստիկանության համակարգում չեն ծառայում եւ գտնվում են արտերկրում։
13:15 23/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓորձում եմ անել ամեն ինչ, որ այս վիճակը շտկվի և լուծում ստանա. Նախագահ Արմեն Սարգսյան

Полиция Армении призывает работников СМИ проверять фейковые публикации 04/23/2018   15:39  |  Лента новостей
Полиция Армении сегодня распространила очередное заявление относительно появившихся в соцсетях фотографий с акций протестов.
“Некоторые лица, которые много лет назад были освобождены с занимаемых постов и уже на протяжении длительного времени не имеющие никакого отношения к Полиции Армении, через других пользователей или лично в социальных сетях публикуют фотографии в полицейской форме и обращаются с призывами к гражданам”, – говорится в заявлении.
Полиция Армении призывает не поддаваться ложным публикациям, сообщениям, а также распространять дезинформацию, не вводя общественность в заблуждение.
“Публикуя подобного рода сообщения, советуем представителям СМИ внимательно следить за упомянутыми страницами юзеров, где отмечено, что они давно не служат в Полиции и находятся за рубежом”, – отмечается в заявлении ведомства.