Բռնություն են գործադրել ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ. երկու անձ ձերբակալվել է 04/20/2018   17:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ստացվել և վարույթ է ընդունվել ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ ծառայողական պարտականությունների կատարման հետ կապված բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Քրեական գործի տվյալների համաձայն՝ 2018թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 12.30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Աբովյան փողոցի թիվ 34 հասցեի մոտակայքում բռնություն է գործադրվել ծառայողական պարտականություններն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի աշխատակիցների նկատմամբ։
Դեպքի առթիվ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով և ուղարկվել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:
Ձեռնարկվել են անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու դեպքի հանգամանքները։ Տուժողների ցուցմունքների համաձայն՝ դեպքի օրը, կատարելով իրենց ծառայողական պարտականությունները, փորձել են բերման ենթարկել հակաիրավան վարքագիծ թույլ տված անձին, ինչի ժամանակ մի քանի հոգի հարձակվել և բռնություն են գործադրել իրենց նկատմամբ՝ ոտքերով և ձեռքերով հարվածներ հասցնելով իրենց մարմնի տարբեր մասերին։
Կատարված քննությամբ պարզվել է բռնությանն անմիջական մասնակցություն ունեցած անձանցից 2-ի ինքնությունը, ովքեր ձերբակալվել են։Քրեական գործի նախաքննության հետագա կատարումը հահանձնարարվել է Երևանի քննչական վարչությանը։

Два человека задержаны по подозрению в применении насилия в отношении полицейских 04/20/2018 17:43 | Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану принято к производству уголовное дело, возбужденное по факту применения насилия в отношении сотрудников Полиции в связи с исполнением ими своих служебных обязанностей.Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Согласно данным уголовного дела, 18-го апреля 2018 года, около 12:30 близ территории, расположенной по адресу Абовяна №34 в отношении исполнявших свои служебные обязанности сотрудников отдела уголовного розыска Управления Полиции РА по Еревану было применено насилие.
По данному факту в центральном отделе Полиции было возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 316 Уголовного кодекса РА, которое было направлено в следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану.
Предпринимаются неотложные следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств произошедшего. Согласно показаниям потерпевших, в день инцидента они, находясь при исполнении своих обязанностей, пытались подвергнуть приводу лицо, допустившее противоправное поведение. В ходе инцидента несколько лиц напали на них и применили в отношении них насилие, нанося удары руками и ногами в различные части тела.
Следствием установлены личности двух лиц, непосредственно причастных к насилию. Они задержаны. Дальнейшее производство предварительного следствия по уголовному делу поручено следственному управлению по Еревану. Предварительное следствие продолжается.