«Նպատակն արդարացնում է միջոցները» սկզբունքով առաջնորդվելը միշտ վատ հետևանքների է բերում. Արմեն Ռուստամյան 04/16/2018   13:38  |  Քաղաքական
Ընդդիմությունը միշտ պիտի փորձի աշխատել օրենքի շրջանակներում, եթե օրենքից դուրս է գալիս, իշխանությանը թույլ է տալիս աշխատել այն զինանոցով, որով թույլատրվում է: Այս մասին ՀՀ ազգային ժողովի ճեպազրույցների ժամին հայտարարել է ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական ներկայացուցիչ, ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
ՀՅ Դաշնակցության պաշտոնական կայքէջի փոխանցմամբ, Ռուստամյանը նաև ընդգծել է, որ իշխանությունները կարձագանքեն ըստ անհրաժեշտության, և կոչ է արել ոստիկանությանը զուսպ լինել։
«Մենք տեսել ենք օրեր շարունակ փակ փողոցներ, դրանք, ի վերջո, բացվել են: Հարցն այն է, որ դրանք այնպիսի գործողություններ են, որոնք հանգեցնելու են համապատասխան արձագանքի իշխանության կողմից»,- ասել է Արմեն Ռուստամյանը:
Ըստ նրա, որևէ երկրում նման գործողությունները օրինական չեն համարվում: «Որևէ տեղ տեսե՞լ եք, որ կարելի է մտնել ռադիոյի շենք գրավել, գլխավոր փողոցները փակել, ո՞ր մի երկրում է դա թույլատրված, ոչ մի կոնվենցիայով նման բան թույլատրված չէ»,- ասել է դաշնակցական պատգամավորը:
Արմեն Ռուստամյանը նշել է, որ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարողներն առաջնորդվում են «Նպատակն արդարացնում է միջոցները» սկզբունքով, ինչը միշտ վատ հետևանքների է բերում:
Պատգամավորը հայտնել է, որ հեշտությամբ է հասել աշխատավայր, թեև Երևանի փողոցներում երթևեկությունը կաթվածահար է եղած:
12:12 16/04/2018  |  ՔաղաքականՓաշինյանը հրաժարվեց մեկնաբանել իր գործընկներ Արամ Սարգսյանի և Էդմոն Մարուքյանի՝ իրեն չմիանալը
11:56 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲաղրամյան-Օրբելի հատվածում հավաքվածները թույլ չեն տալիս ակտիվիստներով լցված ոստիկանական մեքենային շարժվել
11:39 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանը կոչ է անում զերծ մնալ քաղաքային գույքը կամայական տեղաշարժելու և դրանք վնասելու քայլերից
11:14 16/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը կարող է դիմել իրավիճակից բխող համաչափ գործողությունների. հայտարարություն

Депутат парламента Армении Армен Рустамян прокомментировал действия оппозиции в Ереване 04/16/2018   13:54  |  Политика
Оппозиция должна действовать в рамках закона, в противном случае она предоставляет властям возможность прибегать к допускаемому для применения арсеналу. Об этом в понедельник, 16 апреля, заявил на брифинге в Национальном Собрании Армении руководитель фракции АРФ “Дашнакцутюн” Армен Рустамян.
Он отметил, что власти будут реагировать по необходимости и призвал правоохранительные органы проявить сдержанность.
"Мы  видели закрытые улицы, которые рано или поздно удавалось разблокировать. Вопрос в том, что это такие действия, которые приведут к соответствующей реакции со стороны власти“, - заявил он.
По его словам, ни в одной стране подобные действия не являются законными.
“Вы видели где-либо, что можно вламываться в здание радиостанции, захватывать его, перекрывать ключевые улицы? Нигде это не допускается, ни одна Конвенция подобного не допускает”, -сказал Рустамян.
По его словам, протестующие против премьерства Сержа Саргсяна руководствуются принципом “цель оправдывает средства”, что всегда чревато негативными последствиями.
Депутат также заявил, что легко добрался до работы, несмотря на то, что движение в центре Еревана парализовано.