Facebook-ին մի քանի տարի կպահանջվի ծագած խնդիրների լուծման համար. Ցուկերբերգ 04/03/2018   10:35  |  Անցուդարձ
Facebook-ի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը կարծում Է, որ ընկերությանը մի քանի տարի կպահանջվի այն խնդիրների լուծման համար, որոնք ծառացել են սոցիալական ցանցի առջեւ: Այս մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, նա հայտարարել Է ապրիլի 2-ին Vox ինտերնետ-կայքում հրապարակված հարցազրույցում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես կցանկանայի այդ խնդիրները լուծել երեք կամ վեց ամսում, բայց կարծում եմ՝ իրականությունն այն Է, որ այդ մի քանի հարցերի լուծումը պարզապես շատ ավելի մեծ ժամանակ կպահանջի»,- ասել Է Ցուկերբերգը:
Facebook-ի ղեկավարը նաեւ նշել Է, որ ընկերությունը ձգտում Է ավելացնել այն աշխատակիցների թիվը, որոնք զբաղվում են անվտանգության հարցերով:
«Անցյալ տարվա սկզբին, կարծում եմ, մենք ունեինք անվտանգության համար աշխատող 10 հազար մարդ: Բայց այս տարվա վերջին մենք պլանավորում ենք, որ այս ոլորտում մենք կունենանք 20 հազար մարդ»,- նշել Է Ցուկերբերգը:
Ընկերությունը մարտին հայտնվել Է սկանդալի կենտրոնում: Դա տեղի Է ունեցել այն բանից հետո, երբ The New York Times թերթը հաղորդել Է, որ Մեծ Բրիտանիայի Cambridge Analytica ֆիրմային հաջողվել Է հավաքել Facebook սոցիալական ցանցի ավելի քան 50 միլիոն օգտատերերի անձնական տվյալները, որպեսզի ընտրողների քաղաքական գերադասությունների վերլուծության ալգորիթմ մշակի: Ինչպես հրատարակությանը պատմել են ընկերության նախկին աշխատակիցները, ստեղծված ալգորիթմը հեշտացրել Է քաղաքական գովազդի առաքումն օգտատերերին՝ նրանց ձայների վրա ազդելու համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
12:45 30/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍFacebook-ն ուժեղացրել Է պայքարը կեղծ նորությունների դեմ եւ ստուգում Է դրանց արժանահավատությունը
17:16 22/02/2018  |  ԱնցուդարձFacebook-ի ու Instagram-ի աշխատանքում տեղի է ունեցել գլոբալ խափանում
14:25 17/02/2018  |  ԱնցուդարձFacebook- ը մտադիր է կրկնապատկել անվտանգությամբ զբաղվող մասնագետների թիվը
14:15 09/05/2017  |  ԱնցուդարձԱվստրիական դատարանը պարտավորեցրել է Facebook-ին հեռացնել վիրավորական գրառումները
14:13 20/04/2017  |  ԱնցուդարձFacebook-ը մտքի ուժով համակարգչի կառավարման մեթոդներ Է մշակում
12:27 05/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ընկերուհու մերկ լուսանկարը ֆեյսբուքում հրապարակելու և նրանից գումար շորթելու գործը դատարանում է
15:37 03/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ընկերուհու մերկ լուսանկարը տեղադրել է Facebook-ում և գումար շորթել
15:56 01/07/2013  |  Միջազգային լրահոս«Facebook»-ի հիմնադիրը մասնակցել է լեսբիուհիների, գեյերի, բիսեքսուալների և տրանսգենդերների շքերթին
19:08 30/04/2013  |  Միջազգային լրահոս«Facebook»-ում հայտնած մտքերի համար հեռուստալրագրողը հեռացվել է աշխատանքից

Марк Цукерберг заявил, что Facebook понадобится несколько лет на решение возникших проблем 04/03/2018   10:44  |  Из жизни
Глава Facebook Марк Цукерберг считает, что у компании уйдет несколько лет на решение проблем, с которыми столкнулась социальная сеть. Об этом, как передает ТАСС, он заявил в опубликованном в понедельник интервью интернет-сайту Vox.
"С точки зрения решения всех этих проблем, я думаю, что это просто тот случай, когда мы недостаточно инвестировали, мне кажется, мы прорвемся через эту дыру, но это займет несколько лет. Я бы хотел решить эти проблемы за три или шесть месяцев, но я считаю, что реальность заключается в том, что решение некоторых этих вопросов просто займет больший период времени", - сказал Цукерберг.
Глава Facebook также отметил, что компания работает над увеличением числа сотрудников, занимающихся вопросами безопасности. "В начале прошлого года, я думаю, у нас было 10 тыс. человек, работающих над безопасностью. Но к концу этого года мы планируем, что в этой сфере у нас будет 20 тыс. человек", - отметил Цукерберг.
В марте этого года Facebook оказался в центре скандала после того, как газета The New York Times сообщила, что британской фирме Cambridge Analytica удалось собрать личные данные более чем 50 млн пользователей Facebook, чтобы разработать алгоритм анализа политических предпочтений избирателей. Как рассказали изданию бывшие сотрудники компании, созданный алгоритм облегчал рассылку пользователям политической рекламы для потенциального влияния на их голоса.
10:44 30/03/2018  |  Информационная платформаСоцсеть Facebook удаляет ежедневно миллионы поддельных аккаунтов
18:10 29/03/2018  |  Информационная платформаСоцсеть Facebook решила ограничить доступ сторонних компаний к информации о пользователях
15:20 17/02/2018  |  Международные новостиКомпания Facebook планирует удвоить штат специалистов по безопасности
11:10 31/01/2018Соцсеть Facebook запретила рекламу криптовалют, ICO и бинарных опционов
12:24 30/01/2018  |  Информационная платформаСоцсеть Facebook будет чаще показывать пользователям местные новости - Цукерберг
13:15 26/01/2018  |  Международные новостиFacebook сообщила о блокировке миллионов фейковых аккаунтов на стадии их регистрации
09:20 20/01/2018  |  Интересно знатьНадежность источников новостей в соцсети Facebook определят пользователи
09:38 13/01/2018  |  Международные новостиМарк Цукерберг потерял три миллиарда долларов из-за объявления о грядущем изменении ленты Facebook
09:11 12/01/2018  |  Интересно знатьСоцсеть Facebook изменит порядок формирования новостной ленты
10:25 16/12/2017  |  Интересно знатьВ Facebook признали вред от постоянного просмотра ленты новостей