Բարձագույն դատական խորհրդի 5 անդամներն ընտրված են 02/28/2018   13:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսպիսով, Բարձրագույն դատական խորհրդի առաջին պաշտոնում առաջադրված Գագիկ Հարությունյանին կողմ է քվեարկել 96, և միայն 2 պատգամավոր է դեմ քվեարկել: Գագիկ Հարությունյանը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ է ընտրվել 5 տարի ժամկետով:
Գևորգ Դանիելյանի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել է 98 պատգամավոր և քվեաթերթիկներից միայն մեկն է անվավեր ճանաչվել: Դանիելյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 90, դեմ՝ 7 պատգամավոր: Նա ևս Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ է ընտրվել 5 տարի ժամկետով:
Լիպարիտ Մելիքջանյանի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել է 98 պատգամավոր և մեկ քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել, նրա թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 82, դեմ՝ 15 պատգամավոր: Լիպարիտ Մելիքջանյանը խորհրդի անդամ է ընտրվել 5 տարի ժամկետով:
Հայկ Հովհաննիսյանի քվեարկությանը մասնակցել է 98 պատգամավոր, կողմ են քվեարկել 86, դեմ՝ 11 պատգամավոր, սակայն նա խորհրդի անդամ է ընտրվել 3 տարի ժամկետով:
Սերգեյ Մեղրյանի քվեարկությանը մասնակցել է 98 պատգամավոր, 1 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել, կողմ է քվեարկել 87, դեմ՝ 10 պատգամավոր: Մեղրյանը խորհրդի անդամ է ընտրվել 3 տարի ժամկետով:
Բարձրագույն դատական խորհրդի նորընտիր 5 անդամները խորհրդարանի ամբիոնից հանդիսավոր երդում տվեցին:
15:37 27/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանը Բարձրագույն դատական խորհրդի ձևավորումը դատական համակարգի բարեփոխումների լուրջ սկիզբ է համարում
09:20 27/02/2018  |  ՄամուլԴատական համակարգում կրքերը լարվել են. «Ժողովուրդ»
09:42 24/02/2018  |  ՄամուլՆոր կրքեր են բորբոքվում ԲԴԽ-ի հետ կապված. «Հրապարակ»
12:20 23/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲարձրագույն դատական խորհրդի առաջին կազմի հինգ անդամների պաշտոնների համար առաջադրել են թեկնածուներ

Парламент Армении избрал членов первого состава Высшего судебного совета 02/28/2018   14:38  |  Лента новостей
Национальное собрание Армении в среду, 28-го февраля, избрало 5 членов первого состава Высшего судебного совета.
За кандидатуру выдвинутого на первый пост в Высшем судебном совете Гагика Арутюняна проголосовали 96 депутатов и только двое высказались против. Гагик Арутюнян избран членом Высшего судебного совета  сроком на пять лет.
Кандидатуру Геворка Даниеляна поддержали 90 парламентариев, против проголосовали 7 депутатов.  Он также избран членом Высшего судебного совета  сроком на пять лет.
Липарит Меликджанян заручился поддержкой 82 депутатов, против его кандидатуры высказались 15 парламентариев. Он также избран членом Высшего судебного совета  сроком на пять лет.
За кандидатуру Айка Ованнисяна проголосовали 87 депутатов, против 11, а за Сергея Мегряна – 84-7 парламентариев, против – 10. Ованнисян и Мегрян избраны членами Высшего судебного совета  сроком на три года.