Բացահայտվել է ապօրինի թմրաշրջանառության դեպք. կատարվել են խուզարկություններ 02/21/2018   12:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Փետրվարի 20-ին ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունում ապօրինի թմրաշրջանառության վերաբերյալ տեղեկություններ են ստացվել։
Ինչպես տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից, օպերատիվ տվյալներն իրացրել են ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների և ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները։ Արդյունքում ոստիկանություն են բերման ենթարկվել երեք օտարերկրացի։
Հարուցված քրեական գործի շրջանակում խուզարկություններ են կատարվել: Հայտնաբերվել են մետանֆետամին տեսակի թմրամիջոցի նմանվող ընդհանուր 370-ից գրամից ավելի զանգվածներ, 56 ամբողջական, 12 մասնատված դեղահաբեր, 160 գրամից ավելի դեղնավուն զանգված՝ ծաղկամանի մեջ քողարկված, ներարկիչ, կաթոցիչներ և այլն։

Армянские правоохранители выявили случай незаконного оборота наркотиков 02/21/2018 12:36 | Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о раскрытии случая незаконного оборота наркотических средств.
Как сообщает пресс-служба ведомства, 20-го февраля Управлением по борьбе с незаконным оборотом наркотиков Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении были получены сведения о незаконном обороте наркотиков.
В результате реализации оперативных данных в Полицию были доставлены трое иностранных граждан.
В рамках возбужденного уголовного дела были проведены обыски: обнаружены похожие на метамфетамин вещества общим весом более 370 граммов, 56 целых и 12 измельченных таблеток, желтоватая масса весом более 160 граммов, которая была спрятана в вазе, а также шприц, пипетка и др.
“Обнаруженное направлено в экспертное управление Полиции. Назначены экспертизы. Обстоятельства устанавливаются”, - говорится в сообщении.