Վարչական վերաքննիչ դատարանը՝ դատավորների նոր կազմով 01/22/2018   12:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության խորհուրդը որոշել է ՀՀ Նախագահի հաստատմանը ներկայացնել՝ Կարեն Աշոտի Ավետիսյանի թեկնածությունը՝ որպես ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավոր:
ԱԽ-ն առաջարկել է Կարեն Աշոտի Ավետիսյանին ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավորի պաշտոնում նշանակելու համար դադարեցնել ՀՀ վարչական դատարանի դատավորի լիազորությունները:
ՀՀ արդարադատության խորհուրդը առաջարկել է ՀՀ Նախագահին համաձայնություն տալ Կարինե Սոսի Բաղդասարյանի և Կարեն Բաղիշի Մաթևոսյանի թեկնածություններին որպես ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավորներ:
Միևնույն ժամանակ ԱԽ-ն առաջարկել է դադարեցնել դատավոր Կարինե Սոսի Բաղդասարյանի որպես Վարչական դատարանի դատավորի լիազորությունները, իսկ Կարեն Բաղիշի Մաթևոսյանի լիազորությունները՝ որպես Վարչական դատարանի նախագահի:

В составе Административного апелляционного суда Армении появятся новые судьи 01/22/2018 12:19 | Лента новостей
Совет правосудия Армении принял решение представить президенту РА на утверждение кандидатуру Карена Аветисяна на пост судьи Административного апелляционного суда республики.
Совет правосудия для назначения Карена Аветисяна судьей Административного апелляционного суда Армении приостановил его полномочия на посту судьи Административного суда РА.
Совет правосудия также предложил главе государства одобрить кандидатуры Карине Багдасарян и Карена Матевосяна на пост судей Административного апелляционного суда.
В то же время Совет правосудия предложил приостановить полномочия Карине Багдасарян на посту судьи Административного суда и полномочия Карена Матевосяна на посту председателя Административного суда.