Պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում՝ տոնածառի տակ, արկղը դրել է մեկ այլ ԲՈՒՀ-ի դասախոս 12/29/2017   12:06  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 25-ին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում` տոնածառի տակ, տուփով պայթուցիկ սարքի նմանվող առարկան տեղադրած անձը, պարզվում է, մեկ այլ ԲՈՒՀ-ի դասախոս է:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նա Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի գեղարվեստական ֆակուլտետի դասախոս է:
Դասախոսը 42 տարեկան է, իսկ երբ ներկայացել է իրավապահներին, հայտնել է խոստովանել է, թե ինչ նպատակով է արկղը դրել տոնածառի տակ:
Հիշեցնենք, որ արկղում եղել է 2 կոնյակի շիշ` անհայտ ծագման հեղուկով, պլաստիլին, փոքրածավալ կուտակիչ, մետաղալարեր և ճայթիչներ` նմանեցված պայթուցիկ սարքի:
Նշենք նաև, որ ԱԱԾ լրատվական կենտրոնը հաղորդագրություն էր տարածել նշված դեպքի վերաբերյալ՝ տեղեկացնելով, որ նշված անձը ներկայացվել է դեպքի առթիվ նյութեր նախապատրաստած իրավասու մարմնին` ՀՀ ոստիկանությանը:

Подозрительную коробку под ёлкой во дворе Политеха в Ереване оставил преподаватель другого вуза 12/29/2017 12:15 | Криминальная хроника
Подозрительную коробку под ёлкой во дворе Национального университета архитектуры и строительства Армении в Ереване, как выясняется, оставил преподаватель другого столичного вуза.
По сведениям “ФактИнфо”, им оказался 42-летний преподаватель факультета художественного образования Армянского педагогического университета имени Хачатура Абовяна.
Ранее СНБ Армении сообщила об установлении личности человека, оставившего 24-го декабря во дворе Национального университета архитектуры и строительства в Ереване коробку с содержимым, похожим на взрывное устройство.
Последний признался в содеянном и сообщил о мотивах своего поступка.
Как сообщалось ранее, в обнаруженной под ёлкой подозрительной коробке, по предварительным данным, были две бутылки из-под коньяка, в которых была жидкость неизвестного происхождения, а также пластилин, небольшой аккумулятор, проволока, петарды, уподобленные взрывному устройству.