Պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում հայտնաբերված արկղում եղել է 2 կոնյակի շիշ, ճայթիչներ` նմանեցված պայթուցիկ սարքի 12/25/2017   13:40  |  Արտակարգ պատահարներ
Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում` տոնածառի տակ, կասկածելի արկղում, ըստ նախնական տվյալների, եղել է 2 կոնյակի շիշ` անհայտ ծագման հեղուկով, պլաստիլին, փոքրածավալ կուտակիչ, մետաղալարեր և ճայթիչներ` նմանեցված պայթուցիկ սարքի:
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան, ժամը 10:32-ին, Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունները ահազանգ էր ստացել ոստիկանությունից, որ պոլիտեխնիկական համալսարանի բակում՝ տոնածառի տակ կասկածելի արկղ է տեղադրված:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ իրականում հայտնաբերվածը որևէ վտանգ չի ներկայացնում և առգրավվել է:

Стало известно содержимое коробки, обнаруженной под ёлкой во дворе Политеха в Ереване 12/25/2017 14:06 | Чрезвычайное просшествие
В обнаруженной под ёлкой подозрительной коробке, по предварительным данным, были две бутылки из-под коньяка, в которых была жидкость неизвестного происхождения, а также пластилин, небольшой аккумулятор, проволока, петарды, уподобленные взрывному устройству.
Напомним, сегодня утром под ёлкой, установленной во дворе Национального политехнического университета Армении на улице Терьяна в Ереване, была обнаружена подозрительная коробка.
В Полиции сообщают, что найденное в действительности не представляет собой никакой угрозы, коробка изъята.