Յուրացման դեպք է բացահայտվել Պոլիտեխնիկում. ՀՔԾ-ն հարուցել է քրեական գործ 06/25/2013   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի վերահսկողական ծառայությունից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ «Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (Պոլիտեխնիկ» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության պաշտոնատար անձինք, օգտվելով ՀՀ պետական կառավարման մարմինների առանձին պաշտոնատար անձանց կողմից ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի հետևանքով իրենց պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու հանգամանքից, վատնել են ՀՀ Կառավարության 2010թ. մայիսի 13-ի թիվ 654-Ն որոշմամբ անհատույց օգտագործման իրավունքով պետական ոչ առևտրային կազմակերպությանն ամրացված, պետական սեփականություն հանդիսացող առանձնապես խոշոր չափերի` 18.286.607 ՀՀ դրամ արժողությամբ թանկարժեք մետաղներից պատրաստված իրերը` 2012թ. մարտի 28-ին «Երևանի» Ադամանդ ապրանքա-հումքային բորսա» ՓԲ ընկերության միջոցով 2.251.605 ՀՀ դրամով ապօրինի օտարել` վաճառել են այլ անձի: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից:
Նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 315-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, կատարվում է նախաքննություն:

В “Политехнике” выявлен факт присвоения госимущества: Специальное следственная служба Армении завела уголовное дело 06/25/2013   14:07  |  Лента новостей
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании информации, полученной от Контрольной службы Президента Армении, выяснилось, что должностные лица государственной некоммерческой организации “Государственный Инженерный Университет Армении”(Политехник), воспользовавшись халатным отношением отдельных должностных лиц к службе и тем обстоятельством, что отдельные должностные лица органов государственного управления исполняют свои обязанности ненадлежащим образом, растратили закрепленные по решению Правительства N654-Н от 13 мая 2010г. за НКО на правах безвозмездного пользования, являющиеся государственной собственностью материалы, изготовленные из дорогостоящего материала стоимостью 18.286.607 драмов - 28 марта 2012г. посредством компании ЗАО “Ереванская товарно-сырьевая биржа “Адаманд” за 2.251.605 драмов совершили незаконное отчуждение товара– сбыли его другому лицу. Об этом сообщают в ССС Армении.
По подготовленным материалам в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по п.1 ч. 3ст. 179 УК РА и ч.2 ст. 315 УК РА. Ведется предварительное расследование