«Էտալոն» սուպերմարկետի մոտ դանակահարության դեպք է գրանցվել. երկու մարդ հոսպիտալացվել է 12/27/2017   12:26  |  Քրեական խրոնիկոն
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից դեկտեմբերի 26-ին ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի վնասվածք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1987 թվականին ծնված մի երիտասարդ և հայտնել է, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բաբաջանյան փողոցում գտնվող «Էտալոն» սուպերմարկետի մոտ իրեն դանակահարել են:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, նույն օրը 22:35-ին «ձախ ձեռքի վնասվածք» ախտորոշմամբ` իրենց մոտ է տեղափոխվել մեկ այլ քաղաքացի, ով հայտնել է, որ ձեռքը վնասել է նշված սուպերմարկետում վիճաբանության ժամանակ:
«Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ Բաբաջանյան փողոցում վիճաբանության ժամանակ երկու երիտասարդներին բնասել է 1999 թվականին ծնված Գ.Ղ-ն: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ այդ անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է հետաքննություն»-, նշեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից:

Поножовщина произошла у супермаркета "Эталон" в Ереване: ранены двое мужчин 12/27/2017   12:37  |  Криминальная хроника
Двое мужчин с ножевыми ранениями госпитализированы в больницу после инцидента у одного из супермаркетов в Ереване.
26-го декабря из ереванского медцентра «Астхик» в отделение Полиции Армении поступилo сообщение о том, что к ним с колото-резаным ранением левой половины грудной клетки был доставлен молодой человек(1987 г.р.), , который сообщил, что его ранили возле супермаркета 'Эталон", расположенного на улице Бабаджаняна в столичном районе Малатия-Себастия. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
В тот же день, в 22:35, в больницу поступил другой пострадавший с ранением левой руки. Он рассказал, что повредил руку во время ссоры у супермаркета "Эталон".
Выехавшая на место оперативная группа установила, что обоих пострадавших ранил во время ссоры у супермаркета "Эталон" Г.Г.(1999 г.р.)Предпринимаются меры по его розыску. Назначена судмедэкспертиза. Ведется следствие.