Մորը դանակահարած դուստրն անմեղսունակ է ճանաչվել 12/23/2017   11:14  |  Քրեական խրոնիկոն
Երիտասարդ աղջկա պաշտպան Լյուդվիգ Ավետիսյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զույցում հայտնեց, որ նախաքննության ընթացքում նշանակված փորձաքննության եզակացության համաձայն՝ աղջիկն անմեղսունակ է ճանաչվել և տեղափոխվել հոգեբուժական հիվանդանոց:
Քրեական գործն ուղարկվել է դատարան՝ աղջկա նկատմամբ բժշկական բնույթի հարկադրանքի միջոց կիրառելու նպատակով:
Ըստ մեղադրանքի՝ աղջիկը 2017թ. հոկտեմբերի 1-ին մոր և քրոջ հետ գտնվել է Երևան քաղաքում գտնվող իրենց տանը:
Մայրն աղջկան ասել է, որ դեղերը խմի, իսկ նա քաղցած է եղել և խնդրել է կերակուր պատրաստել, և երբ մայրը գնացել է խոհանոց, որպեսզի ուտելիք բերի դստեր համար, վերջինս սեղանից վերցրել է խոհանոցային դանակը և առանց պատճառի հարվածել է մորը:

Молодая девушка, ударившая ножом мать, признана невменяемой 12/23/2017 11:32 | Криминальная хроника
Адвокат молодой девушки – Людвиг Аветисян – в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил, что, согласно заключению назначенной в ходе предварительного следствия экспертизы, она признана невменяемой и переведена в психиатрическую клинику.
Уголовное дело направлено в суд с целью применения в отношении девушки принудительной меры медицинского характера.
Согласно обвинению, 1-го октября 2017 года девушка вместе с матерью и сестрой находилась в своем доме в городе Ереване.
Мать напомнила дочери о приеме лекарств, а она в ответ попросила приготовить еду, так как проголодалась. Когда мать отправилась на кухню, чтобы принести дочери поесть, последняя схватила со стола нож и без причины ударила ее, повредив ей легкое.