Արցախի ԱԺ լիագումար նիստ՝ նվիրված 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը 12/21/2017   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին ներկա է գտնվել Ազգային ժողովի լիագումար նիստի՝ 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել պատգամավորներին 2018 թվականի երկրի գլխավոր ֆինանսատնտեսական փաստաթուղթն ընդունելու համար՝ կարեւորելով տեղի ունեցած ակտիվ եւ բովանդակալից քննարկումները:
Բակո Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ իշխանության օրենսդիր եւ գործադիր թեւերը կանեն հնարավորը բյուջեի արդյունավետ կատարման ուղղությամբ:

Президент Арцаха уверен, что власти сделают все возможное для эффективного исполнения бюджета 12/21/2017   12:48  |  Лента новостей
Президент Республики(Нагорно-Карабахской Республики) Арцах Бако Саакян 21 декабря присутствовал на обсуждении проекта государственного бюджета 2018 года в ходе пленарного заседания Национального собрания. Об этом сообщает пресс-служба главы Арцаха.
Президент выразил признательность депутатам за принятие главного финансово-экономического документа страны на 2018 год, отметив важность активных и содержательных обсуждений.
Бако Саакян выразил уверенность, что законодательная и исполнительная ветви власти сделают все возможное для эффективного исполнения бюджета.