Համաձայնություն ձեռք բերվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների առաջիկա հանդիպման շուրջ 12/07/2017   10:46  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԳՆ պաշտոնական կայքից:
Հանդիպումը մեկնարկեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվեց առանձնազրույցի ձևաչափով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն ձեռք բերվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

Стали известны итоги переговоров глав МИД Армении и Азербайджана 12/07/2017   10:52  |  Карабахский конфликт
Находящийся с рабочим визитом в Вене министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян накануне, 6-го декабря, встретился с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым. Подробности встречи передает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Встреча стартовала с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя действующего председателя ОБСЕ, а затем продолжилась в формате тет-а-тет.
В повестке дня переговоров глав МИД Армении и Азербайджана были пути реализации договоренностей, достигнутых на саммитах президентов двух стран в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
По предложению сопредседателей достигнуто согласие относительно организации следующей встречи между главами МИД Армении и Азербайджана в начале 2018 года. На встрече обсуждались также сроки следующего визита сопредседателей МГ ОБСЕ в регион.