Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օրենքներ է ստորագրել  12/06/2017   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ստորագրել է Ազգային ժողովի կողմից ընդունած «Հայաստանի Հանրապետության ջրային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին,
«Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին, Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2016 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին,
«Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության և դաստիարակության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության ընդերքի մասին օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ հայաստանի հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքները:

Президент Армении подписал ряд принятых парламентом законов 12/06/2017   13:09  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня подписал ранее принятые Национальным собранием республики законы. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент, в частности, подписал поправки в Водный кодекс РА, законы РА “О лицензировании”, “О государственной пошлине”, “Об уведомлении об осуществлении деятельности”, а также закон об утверждении годового отчета об исполнении программы приватизации государственного имущества  за 2006-2007 годы, изменения и дополнения в закон РА “Об экологическом образовании и воспитании населения”, в Кодекс РА о недрах, в Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях.