ՀՀ պետական սահմանին հայտնաբերված ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դին հանձնվել է Ադրբեջանին 11/28/2017   16:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում միջդիրքային տարածքում հայտնաբերված ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակն այսօր հանձնվել է Ադրբեջանին: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՊՆ լրատվական ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ նոյեմբերի 23-ի առավոտյան, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
Ըստ ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների` վերոնշյալ զինծառայողը հանդիսանում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, ով զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

Обнаруженное на госгранице Армении тело военнослужащего ВС Азербайджана передано Баку 11/28/2017   16:09  |  Лента новостей
Обнаруженное несколько дней назад на юго-западном участке государственной границы, в нейтральной зоне, тело военнослужащего ВС Азербайджана сегодня было передано Азербайджану. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Ранее Минобороны РА сообщило, что военнослужащие Вооруженных сил Армении утром 23-го ноября обнаружили напротив одной из боевых позиций, дислоцированных на юго-западном участке государственной границы Армении, в нейтральной зоне, труп азербайджанского военнослужащего.
Согласно полученным оперативно-разведывательным данным, вышеупомянутый военнослужащий является капитаном ВС Азербайджана, командиром роты, который после имевшего место в воинской части преступления обратился в бегство.
Министерство обороны Армении выразило свою готовность в вопросе передачи азербайджанской стороне тела военнослужащего при посредничестве Международного Комитета Красного креста(МККК).