Սպիտակագլուխ անգղերի որսի վերաբերյալ հրապարակման հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում 10/05/2017   11:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 4-ին «Econews.am» լրատվական կայքում տեղադրվել էր «Ահազանգ. որսացել են Կարմիր գրքում գրանցված սպիտակագլուխ անգղեր» հոդվածը, որտեղ առկա էին նաև որս կատարողների նկարներ՝ անգղերը ձեռքներին:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, պարզվել է նշված երեք անձանցից երկուսի ինքնությունը՝ Ա. Մկրտչյան և Յ. Պողոսյան:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ երրորդ անձի ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Ստուգումներով պարզվել է նաև, որ նկարներում երևացող մեքենայի համարանիշը 02.08.2013 թվականին հանձնվել է, և այլ տրանսպորտային միջոցի չի տրամադրվել, իսկ նկարում երևացող ավտոմեքենայի վրա տեղադրվել է հաշվառման այլ համարանիշ:
Հետևաբար դեպքը 2013 թվականից հետո տեղի ունենալ չէր կարող:
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
17:16 04/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՁկնագողության դեպք «Խոսրովի Անտառ պետական արգելոց»-ում. ապօրինի որսացել են 533 կարմրախայտ
17:05 28/08/2017  |  Բնապահպանական իրավունքՀայտնաբերվել է որսագողերի կողմից էլեկտրահարման միջոցով որսված աննախադեպ քանակի «կարմրախայտ» տեսակի ձուկ
13:47 06/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՈրսագողության դեպք Սյունիքում
13:06 21/03/2016  |  Բնապահպանական իրավունքԲնապահպանական պետական տեսչության կողմից 5 օրվա ընթացքում առգրավվել և մանկատներին ու ծերանոցներին է հանձնվել 199 հատ «սիգ» տեսակի ձուկ
14:18 17/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՁկները որսացել են էլեկտրական փոխարկիչի, մարտկոցի և ցանցի օգտագործմամբ

Полиция Армении готовит материалы на основе публикации об отстреле краснокнижных белоголовых сипов 10/05/2017   12:25  |  Криминальная хроника
Пресс-служба Полиции Армении распространила заявление по поводу появления в СМИ и соцсетях фотографий с изображением отстреленных белоголовых сипов, занесенных в Красную книгу.
4-го октября на информационном сайте "Econews.am" была опубликована статья об охоте на краснокнижных белоголовых сипов, где также были выложены фотографии мужчин с отстреленными птицами в руках.
“Установлены личности этих двух граждан. Ими являются А. Мкртчян и Й.Погосян. Предпринимаются меры для установления личности третьего и его обнаружения", - говорится в сообщении ведомства.
В результате проверки Полицией также установлено, что госномера автомобиля, который виден на снимке, были сданы 02.08.2013г., после чего не передавались другому транспортному средству. А на запечатленной на фото машине был установлен другой регистрационный номер. Следовательно, инцидент не мог иметь место после 2013 года.
"Обстоятельства устанавливаются. Армавирским отделом Полиции готовятся материалы", - отмечается в сообщении.