«Արցախի զինված ուժերում որևէ նման միջադեպ չի գրանցվել. նշված անուն-ազգանունները մտացածին են». Սենոր Հասրաթյան 09/15/2017   09:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի ՊՆ խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությանը:
«Ալիևյան բռնապետական ռեժիմի տեղեկատվական կցորդ «Հաքքին.ազ»-ի կողմից երեկ տարածած հերթական գրառումն առ այն, թե իբր «Արցախի ՊԲ-ում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 8, վիրավորվել՝ 4 զինծառայող», ոչ այլ ինչ է, քան հանրությանը մոլորեցնելու հերթական քարոզչական հնարք:
Տեղեկացնեմ, որ Արցախի զինված ուժերում որևէ նման միջադեպ չի գրանցվել, իսկ նշված անուն-ազգանունները մտացածին են»,- գրել է Հասրաթյանը:

Минобороны НКР: сообщения азербайджанских СМИ о ДТП в Армии обороны Арцаха – очередной пропагандистский трюк 09/15/2017   10:02  |  Лента новостей
Министерство обороны Арцаха опровергло сообщения азербайджанских СМИ о якобы гибели армянских военнослужащих в результате ДТП.
"Распространенное накануне порталом "Хаккин.аз", являющимся информационным придатком диктаторского режима Алиева, очередное сообщение, якобы о том, что "в результате ДТП с участием автомобиля Армии обороны Арцаха погибли 8 военнослужащих, еще четверо получили ранения" не что иное, как очередной пропагандистский трюк с целью ввести общество в заблуждение", - написал пресс-секретарь Минобороны Арцаха Сенор Асратян на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что подобного инцидента в ВС Арцаха не зарегистрировано, а указанные имена и фамилии – выдумка.