Հայտնի են Վրաստանում հայկական ավտոբուսի վթարից տուժած ՀՀ քաղաքացիների անունները 09/07/2017   13:36  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 7-ին՝ ժամը 11:40-ի սահմաններում տեղեկություն է ստացվել, որ Վրաստանի հանրապետության Թբիլիսի քաղաքի մոտ տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ, որոնց թվում՝ ազգությամբ հայեր:
Կապ է հաստատվել Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի հետ, որտեղից հայտնել են, որ ժամը 03:39 սահմաններում Երևան-Մոսկվա ավտոճանապարհի 370-րդ կմ-ին՝ Մցխեթա քաղաքի մոտ, բախվել են «Մերսեդես» մակնիշի o 961 XA 777 պետհամարանիշով մարդատար և «Setra» մակնիշի 24 OR 444 պետհամարանիշով մարդատար ավտոբուսը (վարորդ՝ Ս. Մկրտչյան):
ՃՏՊ-ի հետևանքով «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ 1974 թ. ծնված Լուսինե Մինասյանը և 2010 թ. ծնված Մաքսիմ Մինասյանը տեղում մահացել են, իսկ 1993 թ. ծնված Ալինա Մինասյանը, 1980 թ. ծնված Ռոման Կարապետյանը և 2005 թ. ծնված Անուշիկ Մալխասյանը տեղափոխվել են Մցխեթայի հիվանդանոց:
11:34 27/05/2016  |  Արտակարգ պատահարներԹբիլիսիում տեղի ունեցած ավտոպատահարից տուժել են ՀՀ քաղաքացիներ, որոնցից մեկը տեղում մահացել է
23:37 20/08/2015  |  Արտակարգ պատահարներՈղբերգական վթար Վրաստանում. զոհերը Հայաստանի քաղաքացիներ են
15:32 16/08/2014  |  Արտակարգ պատահարներՎթար Քոբուլեթի քաղաքում. մահացել է 13-ամյա հայ պատանի
10:13 23/06/2014  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար՝ Վրաստանի տարածքում. հինգ տուժածներից երկուսը երեխաներ են

Установлены личности армян, погибших и пострадавших в крупном ДТП в Грузии 09/07/2017   13:46  |  Чрезвычайное просшествие
Министерство по чрезвычайным ситуациям  Армении сообщило подробности ДТП с участием армянского автобуса, произошедшего сегодня в Грузии.
Согласно информации, 7-го сентября в 11:40 поступило сообщение о том, что близ Тбилиси произошло ДТП, есть пострадавшие, в числе которых и армяне.
Из департамента по ЧС МВД Грузии сообщили, что в 03:39 на 370-м километре трассы Ереван-Москва близ города Мцхета столкнулись автомобиль марки “Мерседес” (г/н О 961 ХА 777) и пассажирский автобус марки “Setra” (г/н 24 ОР 444, водитель), за рулем которого находился С.Мкртчян.
В результате ДТП пассажиры “Мерседеса” - Лусине Минасян(1974 года рождения) и Максим Минасян(2010 года рождения) скончались на месте, а Алина Минасян(1993 года рождения), Роман Карапетян(1980 года рождения) и Анушик Малхасян(2005 года рождения) были доставлены в больницу Мцхеты.