Ֆրանսիայի ոստիկանությունը մի տղամարդու Է ձերբակալել զինվորականներին վրաերթի ենթարկելու կասկածանքով 08/09/2017   18:05  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիայի ոստիկանությունը ձերբակալել Է մի տղամարդու, որին կասկածում են Փարիզի արվարձանում զինծառայողների վրաերթի ենթարկելու մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է BFM TV հեռուստաալիքը:
Նշվում Է, որ ավտոճանապարհին ձերբակալված տղամարդը վիրավոր Է: Ոստիկանությունը պարզում Է բերման ենթարկվածի ինքնությունը եւ ստուգում նրա մեղսակցությունը հանցագործությանը:
Օգոստոսի 9-ի առավոտյան Փարիզի Լեւալուա-Պերե արվարձանում անհայտ չարագործը, գտնվելով սեւ գույնի BMV-ի ղեկին, վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ զինծառայողների: Հարձակումը տեղի Է ունեցել տեղի քաղաքապետարանից 200 մետր եւ Ներքին անվտանգության գլխավոր վարչության կենտրոնակայանից մոտավորապես 1 կիլոմետր հեռավորության վրա, վարչություն, որի գլխավոր խնդիրներից մեկը ահաբեկչության դեմ պայքարն Է:
Հարձակման հետեւանքով վեց զինծառայողներ վնասվածքներ են ստացել եւ տեղափոխվել հիվանդանոց:
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերար Կոլոնը, մեկնաբանելով զինծառայողների վրա կատարված հարձակումը, հայտարարել Է, որ Ֆրանսիայում «ահաբեկչության սպառնալիքը մնում Է բարձր մակարդակի վրա», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
22:34 17/07/2017  |  Միջազգային լրահոսԺորժ Կեպենկյանն ընտրվել է Լիոնի 35-րդ քաղաքապետ
12:18 21/06/2017  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի արդարադատության եւ եվրոպական գործերի նախարարները լքում են կառավարությունը
13:40 20/06/2017  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի պաշտպանության նախարարը սկանդալի պատճառով կլքի կառավարությունը
16:17 15/06/2017  |  Միջազգային լրահոսՓարիզի շուկայում հարձակման է ենթարկվել նախկին նախարարը
22:26 07/05/2017  |  Միջազգային լրահոսՄակրոնը հաղթում է նախագահական ընտրություններում. ԶԼՄ-ներ
14:18 24/04/2017  |  Միջազգային լրահոսՓարիզում բերման են ենթարկվել «Ազգային ճակատի» դեմ ցույցի 143 մասնակիցներ
17:51 31/01/2017  |  Միջազգային լրահոսԱղբյուր. Ֆրանսիայի խորհրդարանում խուզարկություններ են ընթանում՝ Ֆիյոնի կնոջ վերաբերյալ քննության շրջանակում

Французская полиция задержала подозреваемого в нападении на военнослужащих близ Парижа 08/09/2017   19:16  |  Международные новости
Сотрудники французской полиции задержали в среду мужчину, подозреваемого в совершенном утром близ Парижа нападении на группу военнослужащих, сообщает “Интерфакс” со ссылкой на телеканал BFM-TV.
По некоторым данным, в ходе задержания подозреваемый получил пять пулевых ранений, он доставлен в больницу, его состояние оценивается как тяжелое. Ранение также получил один сотрудник полиции.
В настоящее время следователи выясняют, действительно ли подозреваемый имеет отношение к нападению. Подробной информации о задержанном не приводится, известно, что ему 37 лет. Ранее он не был известен правоохранительным органам.
Мужчина был задержан на трассе A16, соединяющей города Булонь-сюр-Мер и Кале. Он находился за рулем автомобиля марки BMW, который после нападения разыскивали стражи порядка.
Ранее сообщалось, что неизвестный совершил наезд на автомобиле на группу военнослужащих контртеррористической операции Sentinelle в городе Леваллуа-Перре. Шесть военных пострадали.
К расследованию наезда автомобиля на военнослужащих приступило подразделение прокуратуры Парижа, занимающееся связанными с терроризмом делами.