Արցախի խորհրդարանը հատուկ նիստի ընթացքում կընտրի երկրի նախագահին 07/18/2017   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկման է ներկայացվել ԱԺ հատուկ նիստի ընթացքի մասին կանոնակարգային պահանջները: Հատուկ նիստում խորհրդարանը, Սահմանադրության 168-րդ հոդվածի համաձայն, ընտրելու է Հանարապետության նախագահ, ով պաշտոնավարելու է մինչև գործող ԱԺ-ի լիազորությունների ավարտը:Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից:
Աշոտ Ղուլյանը պարզաբանել է հատուկ նիստի ընթացակարգը, պատասխանել պատգամավորների հարցերին և անհարժեշտ հանձանարարականներ տվել աշխատակազմի պատասխանատուներին:

Парламент Арцаха на специальном заседании изберет президент республики 07/18/2017   14:47  |  Избирательное право
Председатель Национального собрания Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Ашот Гулян 18-го июля созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций НС и ответственные лица аппарата.
Как сообщает пресс-служба парламента НКР,  на обсуждение были вынесены требования регламента, связанные с ходом специального заседания НС. На специальном заседании парламент, согласно статье 168 Конституции, выберет президента Республики, который будет пребывать в должности до завершения полномочий действующего НС.
Ашот Гулян пояснил процедуру специального заседания, ответил на вопросы депутатов и дал соответствующие поручения ответственным лицам аппарата.