Սահմանադրությունն ամրագրել է բոլորիս ձգտումը` ապրել արդար եւ իրավական պետության մեջ. ԱԺ նախագահ 07/05/2017   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Սահմանադրության օրվա առթիվ.
շնորհավորում եմ մեր պետական կարեւորագույն տոներից մեկի՝ Սահմանադրության օրվա առթիվ:
Ամրապնդելով պետականության հիմքերը, մարդուն, նրա իրավունքները եւ ազատությունները հռչակելով բարձրագույն արժեք` Սահմանադրությունն ամրագրել է բոլորիս ձգտումը` ապրել արդար եւ իրավական պետության մեջ: Ավելի քան 20 տարվա ընթացքում հիմնական օրենքի, այնուհետեւ դրանում կատարված փոփոխությունների ընդունմամբ սահմանադրական նորմերը որպես ուղենիշներ հիմնավորապես հաստատվել են պետական շինարարության մեջ եւ մեր երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում:
մեր առջեւ շարունակաբար բացվում են նոր հնարավորություններ: Գլխավորապես մեզնից` մեր իրավունքներն ազատորեն իրացնելուց եւ պարտականությունները պատշաճ կատարելուց են կախված մեր առաջընթացն ու զարգացումը: Մենք պիտի ջանք չխնայենք, որ մեր երկիրը հաջողությամբ հաղթահարի դժվարությունները եւ հաստատուն քայլերով ոտք դնի զարգացման հաջորդ փուլ: Սահմանադրությունը ստեղծել է դրան հասնելու բոլոր պայմաններն ու գործիքները:
Քաղաքացու եւ պետության շահերի ընդհանրության գիտակցումով պետք է միավորենք մեր կարողությունները, հմտությունները եւ հնարավորությունները` այդ ամենն օգտագործելով ի շահ երկրի եւ ի բարօրություն ժողովրդի:
Մաղթում եմ կայուն խաղաղություն, ամուր առողջություն, բարեկեցություն, չթուլացող հավատ վաղվա օրվա եւ սեփական ուժերի հանդեպ:

Спикер парламента Армении: Конституция закрепила наше общее стремление жить в справедливом и правовом государстве 07/05/2017   15:50  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян 5 июля направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции. Текст послания приводит пресс-служба парламента Армении.
Как отметил спикер НС Армении, Конституция закрепила наше общее стремление жить в справедливом и правовом государстве.
“Перед нами постоянно открываются новые возможности. Главным образом от нас – от свободной реализации наших прав и надлежащего исполнения наших обязанностей – зависят наш прогресс и развитие. Мы не должны жалеть усилий на то, чтобы наша страна успешно преодолела трудности и уверенными шагами вступила в следующую стадию развития”, - подчеркнул спикер парламента Армении.
По его словам, для достижения этого Конституция создала все условия и механизмы.
Ара Баблоян пожелал соотечественникам прочного мира, крепкого здоровья, благополучия, неослабевающей веры в завтрашний день и собственные силы.
18:52 02/07/2013  |  Лента новостей5 июля в Армении наряду с Днем Конституции будут отмечать также День государственных символов