Ձերբակալվել է դեղատան աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու մեջ կասկածվողը 06/20/2017   18:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում Վաղարշապատի բնակիչը ձերբակալվել է՝ Երևանում դեղատան աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու կասկածանքով: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2017թ. հունիսի 18-ին՝ ժամը 20:00-20:30-ի սահմաններում, Երևանում գործող դեղատներից մեկում տեղի էր ունեցել ավազակային հարձակում: Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձն ատրճանակի գործադրման սպառնալիքով դեղատնից հափշտակել է կանխիկ գումար, ապա՝ դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քարեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Վաղարշապատ քաղաքի 23-ամյա բնակիչ: Վերջինս հունիսի 20-ին ձերբակալվել է:
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

В деле о разбойном нападении на ереванскую аптеку появился задержанный 06/21/2017   00:33  |  Криминальная хроника
По подозрению в совершении разбойного нападения на сотрудника ереванской аптеки задержан житель Вагаршапата. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что 18 июня 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день в районе 20:00-20:30 предполагаемый преступник проник в одну из действующих в Ереване аптек и, угрожая пистолетом, похитил наличность, а затем обратился в бегство.
В результате следственных действий, предпринятых в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам пункта 4 части 2 статьи 175(Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) УК РА,  установлена личность предполагаемого преступника, который является жителем Вагаршапата, ему 23 года. 20 июня он был задержан.
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш продолжается производство предварительного следствия, предпринимаются меры, направленные на обеспечение объективного, полного и разностороннего расследования.