Կառավարությունում քննարկվել են Doing Business-2017 միջոցառումները 05/24/2017   15:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության գործարար միջավայրի բարելավման (Doing Business) 2017 թ. միջոցառումների ծրագրի նախագիծը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Ներկայացվել են, մասնավորապես, բիզնես սկսելու և զարգացնելու համար պահանջվող վարչարարական ընթացակարգերի պարզեցման, ՓՄՁ խթանման, ներդրողների պաշտպանվածության, շինարարական թույլտվությունների ստացման, էլեկտրոնային համակարգերի շարունակական ներդրման, վարկերի հասանելիության, սեփականության գրանցման, ենթակառուցվածքներով ապահովման ցուցանիշների բարելավման ուղղությամբ  նախատեսվող միջոցառումները:
Վարչապետ Կարապետյանը հանձնարարել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարին՝ Doing Business-2017 միջոցառումների ծրագրի նախագիծը քննարկել բիզնես հանրության ներկայացուցիչների և միջազգային գործընկերների հետ, սեղմ ժամկետում լրամշակել նրանց, ինչպես նաև շահագրգիռ գերատեսչությունների առաջարկություններով և  վերջնական տարբերակը ներկայացնել կառավարություն:

В правительстве Армении обсудили мероприятия по улучшению бизнес-среды 05/24/2017   17:49  |  Лента новостей
У премьер-министра Армении Карена Карапетяна сегодня была обсуждена программа мероприятий по улучшению бизнес-среды (Doing Business) Республики Армения на 2017 год.
Как сообщает пресс-служба армянского правительства, в частности, были представлены мероприятия, предусматриваемые в направлении упрощения административных процедур, требуемых для начала и развития бизнеса, стимулирования МСП, улучшения защищенности бизнеса, получения строительных разрешений, продолжения внедрения электронных систем, повышения доступности кредитов, регистрации собственности, улучшения показателей обеспечения инфраструктурами.
Премьер-министр Карапетян поручил министру экономического развития и инвестиций обсудить проект программы мероприятий Doing Business-2017 с представителями бизнес-сообщества и международными партнерами, в сжатый срок доработать его с учетом поступивших от них и заинтересованных ведомств предложений и окончательный вариант представить в правительство.