Քաղաքացուն առևանգել են ու տարել գերեզմանատուն. 5 անձ ձերբակալվել է   05/22/2017   14:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու 1983թ. ծնված  Ա.Վիրաբյանի առևանգման դեպքի հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մայիսի 19 ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Պարոնյան փողոցից առևանգել են քաղաքացի Ա.Վիրաբյանին:
Նախնական տվյալներով՝ երիտասարդ տղամարդուն խաբեությամբ և սպառնալիքով Երևան քաղաքի Պարոնյան փողոցի 28/1 շենքի բակից նստեցրել են ավտոմեքենան, ձեռնաշղթաներ անցկացրել ձեռքերին և նրա կամքին հակառակ տեղափոխել Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանում գտնվող գերեզմանատուն, որտեղ բռնություն են գործադրել նրա նկատմամբ և զենքի սպառնալիքի ներքո պահանջել կանխիկ գումար։ Տղամարդուն  ազատ են արձակել ժամը 21:30-ի սահմաններում։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 7 կետերի  հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում: Ա.Վիրաբյանը ճանաչվել է տուժող:
Մայիսի 20-ին Ա.Վիրաբյանին առևանգելու կասկածանքով 5 անձ ձերբակալվել է:
Դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ, հարցաքննվել են բազմաթիվ անձինք, կատարվել առերես հարցաքննություններ:
12:12 20/05/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ դեպք Երեւանում. առևանգել են ու պահել գերեզմանատանը
13:53 22/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎանաձորի բնակչին առևանգել են և բռնություն գործադրել. մեղադրանք է առաջադրվել 2 անձի
16:55 18/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊարտք ու պահանջի համար առևանգված երիտասարդը ճանապարհին փախել է
12:36 16/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԳումարը վերցրել է, սակայն խոստացված շենգենյան վիզայի հարցը չի կարողացել լուծել
17:04 31/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՄարդու առևանգման և ապօրինի կերպով հրազեն պահելու գործի նախաքննությունն ավարտվել է
11:47 18/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Փուֆիկ»-ն ինքնավնասում է կատարել
11:18 10/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՏղամարդուն առևանգել են ու ծեծի ենթարկել
12:30 07/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Փուֆիկն» ու «Պլանիկը» առևանգել են 33-ամյա տղամարդուն ու գումար պահանջել
13:50 22/02/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱռևանգել է և դանակի գործադրմամբ գումար պահանջել. քրեական գործ է հարուցվել
17:00 21/01/2016  |  Արտակարգ պատահարներՈստիկանությունը հաղորդում է ստացել՝ ինկասացիայի մեքենայով կնոջ առևանգման մասին. Արմենպրես

Пять человек задержаны по подозрению в похищении молодого мужчины в Ереване 05/22/2017   14:41  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о задержании пятерых человек, подозреваемых в похищении молодого мужчины в Ереване.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 19 мая 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день примерно в 17:00 гражданин А. Вирабян(1983 года рождения) был похищен с улицы Пароняна в городе Ереван.
По предварительным данным, молодого мужчину со двора дома №28/1 на улице Пароняна в г. Ереван путем обмана и угроз усадили в автомобиль, надели на его руки наручники и вопреки его воле отвезли на кладбище, расположенное в административном районе Эребуни и Нубарашен, где применили в отношении него насилие и, угрожая ему оружием, требовали деньги наличными. Мужчину освободили около 21:30.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 1, 2 и 7 части 2 статьи 131(Похищение человекаиз корыстных побуждений, совершенное группой лиц по предварительному сговору с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведет следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван. А. Вирабян признан потерпевшим.
20 мая по подозрению в похищении А. Вирабяна были задержаны 5 человек.
"Для установления всех обстоятельств инцидента проводятся необходимые следственные действия, допрошены многочисленные лица; проведены очные ставки. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.