Առևանգել է և դանակի գործադրմամբ գումար պահանջել. քրեական գործ է հարուցվել 02/22/2016   13:50  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարդ առևանգելու, ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2016 թվականի փետրվարի 21-ին՝ ժամը 21:55-ին, շտապօգնության կայանից ահազանգ է ստացվել, որ «մարմնի բազմաթիվ սալջարդեր, հեմատոմաներ» ախտորոշմամբ «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» է տեղափոխվել Վանաձորի բնակիչ, 41-ամյա Հ.Վարոսյանը:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում տուժածը հայտնել է, որ 2016 թվականի փետրվարի 21-ին՝ ժամը 18.00-19.00-ն ընկած ժամանակահատվածում, Վանաձոր քաղաքի «Հուշարձան» թաղամասից իր «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենայով մի տղամարդու է տեղափոխել «Վարդանլու» թաղամաս, ով ճանապարհին դանակի գործադրման  սպառնալիքով գումար է պահանջել և վերցրել իր հեռախոսը:
Այնուհետև Հ.Վարոսյանի վարած ավտոմեքենան կանգնեցրել է «Նիվա» մակնիշի մի ավտոմեքենա,  դանակի գործադրման սպառնալիքով իրեն նստեցրել այդ ավտոմեքենան ու տեղափոխել Վանաձոր -Դիլիջան ավտոճանապարհի 1-ին կմ հատված, փայտե մահակներով ծեծել՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ և հափշտակել նրա մոտ գտնվող գումարը:
Նկատի ունենալով, որ նախապատրաստված նյութերն առերևույթ պարունակում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ կետերի և 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 4-րդ կետերի հատկանիշներով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ։
Հ.Վարոսյանը ճանաչվել է տուժող, առգրավվել է նրա հագուստը, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել դատաբժշկական փորձաքննություն։
Մշակվել է քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների պլան, ձեռնարկվում են լայնածավալ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու համար:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ իրականացնել օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ։
17:00 21/01/2016  |  Արտակարգ պատահարներՈստիկանությունը հաղորդում է ստացել՝ ինկասացիայի մեքենայով կնոջ առևանգման մասին. Արմենպրես
12:48 21/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՄարդու առևանգման հերթական դեպքը՝ այս անգամ Դավթաշենի գերեզմանատան ճանապարհին. հարուցվել է քրեական գործ
20:48 20/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՊարտքը չվերադարձնելու համար 38-ամյա տղամարդուն առևանգելու դեպքով քրեական գործ է հարուցվել
14:10 20/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՀանցագործությունների շղթա՝ քաղաքացու առևանգումից մինչև ավազակային հարձակում, ապօրինի զենքի և թմրանյութերի ձեռքբերում
10:52 19/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՊարտքը չվերադարձնելու համար տղամարդուն առևանգել ու պահել են ավտոտնակում
12:46 15/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացու առևանգման գործը ՀՔԾ վարույթում է
18:05 30/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմենն ամուսնության նպատակով հատուկ ծառայություն իրականացնող ընկերների հետ միասին առևանգել է Սյուզաննային. քրեական գործը վարույթ է ընդունվել
18:29 19/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդին առևանգել էին ու ապօրինի զրկել ազատ տեղաշարժվելու իրավունքից
17:45 21/08/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀատուկ ծառայություն իրականացնող անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ

В армянском Ванадзоре вооруженные люди похитили и ограбили местного жителя: возбуждено уголовное дело 02/22/2016   15:32  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по фактам похищения человека и разбойного нападения в Лорийской области, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области.
Как отмечается в сообщении СК, 21 февраля с.г. в 21:55 из станции “скорой помощи” поступил сигнал о том, что в ванадзорский медцентр с множественными ушибами и гематомами на теле доставлен 41-летний житель Ванадзора А. Варосян.
В ходе подготовки материалов пострадавший сообщил, что 21 в промежутке между 18:00 и 19:00 он на своем автомобиле марки “Форд” перевозил из ванадзорского квартала “Ушардзан” в квартал “Варданлу” некого мужчину, который, угрожая ему ножом, потребовал от него денег и отобрал его телефон.
Затем путь автомобилю, которым управлял А. Варосян, перегородила некая “Нива”. Угрожая ему ножом, его усадили в этот автомобиль и увезли на участок, расположенный на первом километре автотрассы Ванадзор-Дилижан, где его избили деревянными дубинками и украли имеющуюся у него при себе наличность.
“С учетом того, что подготовленные материалы содержат сведения, указывающие на признаки преступления, предусмотренного пунктами 1, 2 и 3 части 2 статьи 131(Похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору  с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения и с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) и пунктами 1 и 4 части 2 статьи 175( Разбой, совершенный группой лиц по предварительному сговору с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА, следственным управлением по Лорийской области возбуждено уголовное дело”, - говорится в сообщении.
А. Варосян признан потерпевшим. Изъята его одежда, произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза.
“Разработан план следственных и оперативно-розыскных мероприятий, предпринимаются широкомасштабные следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования обстоятельств инцидента. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение провести оперативно-розыскные мероприятия, направленные на раскрытие преступления”, - отмечается в сообщении.