ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում 05/13/2017   09:30  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային ուղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (2 արկ):

Минобороны Арцаха сообщает о минометных обстрелах со стороны азербайджанских ВС 05/13/2017   10:04  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 12 мая и в ночь на 13 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 90 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 2300 выстрелов.
Азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили в южном направлении линии соприкосновения 60-ти 82-миллиметровые минометы(2 снаряда).
"Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно нести боевое дежурство", – отмечается в сообщении.