ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների 05/12/2017   09:45  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1750 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային և հյուսիսային հատվածներում կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (22 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր (12 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Армия обороны НКР пресекла активность азербайджанских ВС на передовой 05/12/2017   09:57  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 11 мая и в ночь на 12 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 90 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям порядка 1750 выстрелов.
Азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили в южном и северном направлениях линии соприкосновения 60 мм. и 82 мм. минометы(22 снаряда), а также противотанковый станковый и автоматический гранатометы (12 снарядов).
"Передовые подразделения Армии обороны Арцаха прибегли к ответным действиям, продолжая надежно оборонять боевые позиции", – отмечается в сообщении.