Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է՝ կրակ արձակելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից 05/05/2017   09:36  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 730 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով պատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР сообщает о почти 45 нарушениях перемирия с азербайджанской стороны за сутки 05/05/2017   09:41  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 4 мая и в ночь на 5 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 45 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 730 выстрелов.
“Подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевую службу, прибегая при необходимости к ответным мерам”, – отмечается в сообщении.