Անձրեւ, կարկուտ, քամու ուժգնացում. եղանակը՝ առաջիկա օրերին 05/11/2017   12:56  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մասնավորապես՝ մայիսի 12-ին և 14-ին, 15-ին շրջանների զգալի մասում, 16-ին՝ հատկապես գիշերը և կեսօրից հետո, հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: 13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 12-ին կնվազի 4-5, արևելյան շրջաններում՝ 7-9 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար կբարձրանա:
Մայիսի 12-ին, 14-ին, 15-ին՝ հատկապես գիշերը և կեսօրից հետո, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ: 13-ին և 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди, град и небольшое похолодание ожидаются в Армении в ближайшие дни 05/11/2017   14:31  |  Информационная платформа
Осадки и понижение температуры воздуха ожидаются в Армении в ближайшие дни, сообщает Армгидрометцентр.
В частности, 12 и 14 мая в большинстве регионов республики, а также 16 мая – на севере страны, особенно в ночное время суток и после полудня, прогнозируются дожди с грозами, в отдельных местностях возможен град.
13 мая в республике установится погода без осадков. Температура воздуха 12 мая понизится на 4-5 градусов, а в восточных районах – на  7-9 градусов, а затем постепенно повысится.
В Ереване 12,  14 мая, а также 15 мая, особенно ночью и после полудня, ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-18 м/сек..