Իրադրությունն առաջնագծում հարաբերական հանգիստ է 05/08/2017   10:42  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Այս պահի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերական հանգիստ է: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՊՆ մամլո խոսնակը նա տեղեկացնում է, որ երեկ կրակոցներ են եղել նաև ՀՀ սահմանին: Այս պահին իրավիճակը հանգիստ է:
Հիշեցնենք, որ ԱՀ պաշտպանության բանակից տեղեկացմամբ էլ 2017թ. Մայիսի 6-ին, 7-ին և լույս 8-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 160 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2600 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը մայիսի 7-ին կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (7 արկ):
15:44 29/04/2017Սահմանամերձ Բաղանիսն Ադրբեջանի կողմից ենթարկվել է տարվա ընթացքում ամենաինտենսիվ գնդակոծության

Минобороны Армении: на передовой в данный момент относительно спокойно 05/08/2017   11:34  |  Карабахский конфликт
Ситуация на передовой в данный момент относительно спокойная, сообщил пресс-секретарь министра  обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
Ованнисян напомнил, что накануне, 7 мая, около 22:00 азербайджанские ВС обстреляли ряд участков армяно-азербайджанской границы в направлении Тавушской области Армении.
Обстрел велся из стрелкового оружия различного калибра и был прекращен после ответного огня, пострадавших нет.
“На данный момент обстановка спокойная”, – сообщил в понедельник  Арцрун Ованнисян.
Ранее пресс-служба Минобороны Арцаха сообщила, что ВС Азербайджана 6, 7 мая и в ночь на 8 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 160 раз.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 2600 выстрелов.
7 мая в восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также 60-миллиметровый миномет(7снарядов)  и автоматический станковый гранатомет(7 снарядов).
"Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой, уверено выполняя поставленные перед ними задачу.В настоящее время ситуация на передовой относительно спокойная", – отмечалось в сообщении.