Հրաչյա Հարությունյանը կփոխանցվի Հայաստան. արդարադատության փոխնախարար 04/25/2017   13:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ–ում 18 մարդու կյանք խլած ավտովթարի գործով 6 տարվա եւ 9 ամսվա դատապարտման ազատազրկված Հրաչյա Հարությունյանը կփոխանցվի Հայաստան: Այս մասին ասաց Հայաստանի արդարադատության նախարարի տեղակալ Վիգեն Քոչարյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք «Արցախպրես»-ից:
«Հայաստանի իշխանությունները, Արդարադատության նախարարությունը հետեւողական ջանքեր են գործադրել Հրաչյա Հարությունյանի փոխանցման խնդրի լուծման ուղղությամբ եւ ներկայումս նրա՝ Հայաստան փոխանցելու հարցում ֆինանսական պարտավորությունների առկայության խոչընդոտը վերացված է», - ասաց փոխնախարարը:
Նշենք, որ Հրաչյա Հարությունյանի դեմ ներկայացված ֆինանսական փոխհատուցման պահանջը չկատարելը արգելք էր հանդիսանում դատապարտյալի փոխանցման համար:
Հրաչյա Հարությունյանի տեղափոխման ժամկետների մասին դեռեւս վաղ է խոսելը:
Հիշեցնենք, որ Հրաչյա Հարությունյանը «Կամազ» մակնիշի մեքենայով 2013թ. հուլիսի 13-ին ՌԴ Պոդոլսկի շրջանի մերձակայքում բախվել էր մարդատար ավտոբուսին, ինչի հետեւանքով զոհվել էր 18 մարդ: Հայ վարորդը դատապարտվել էր 6 տարի ու 9 ամիս ազատազրկման:
13:00 27/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարությունը հերքում է Հրաչյա Հարությունյանին էքստրադիցիայի ենթարկելու վերաբերյալ շրջանառվող լուրերը
09:21 27/06/2015  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանի էքստրադիցիայի հարցում համաձայնություն կա. «Հայկական ժամանակ»
15:58 19/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ արդարադատության նախարարը հանդիպում է նախաձեռնել Հրաչյա Հարությունյանի ընտանիքի անդամների հետ
16:47 13/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ես պարտավոր չեմ». Արա Աբրահամյանը՝ Հրաչյա Հարությունյանի մասին (Տեսանյութ). 1in.am
16:24 11/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՀրաչյա Հարությունյանի պաշտպանները բողոքարկել են դատավճիռը մասնակի
09:20 05/08/2014  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանը դատապարտվեց ազատազրկման՝ 6 տարի 9 ամիս ժամկետով. «Ժողովուրդ»

Грачья Арутюнян будет экстрадирован в Армению – замминистра юстиции 04/25/2017   14:14  |  Лента новостей
Гражданин РА Грачья Арутюнян, осужденный в России по делу о трагическом ДТП в Новой Москве, будет экстрадирован в Армению. Об этом, как передает “Арцахпресс”, сообщил заместитель министра юстиции Армении Виген Кочарян.
"Власти Армении приложили последовательные усилия для решения вопроса. Вопрос с финансовыми обязательствами осужденного, который препятствовал его экстрадиции в Армению, решен", - заявил замминистра.
Дата экстрадиции Арутюняна пока ничего не известно.
Напомним, в июле 2013 года на территории Новой Москвы “КамАЗ”, за рулем которого находился 46-летний Грачья Арутюнян, врезался в рейсовый автобус. В результате аварии погибли 18 человек.
20:24 24/07/2014  |  Актуальная темаПрокурор просит для обвиняемого по делу о ДТП под Подольском гражданина Армении Г. Арутюняна 7 лет колонии
14:01 20/06/2014  |  Актуальная темаМосгорсуд отменил решение о продлении ареста Грачье Арутюняну, обвиняемому по делу о гибели 18 человек в ДТП под Подольском
10:40 31/05/2014  |  Пресса“Грапарак”: Родственники погибших в крупном ДТП в Подмосковье с участием Г. Арутюняна требуют выплаты материальной компенсации