Հայաստանը բարձր է գնահատում ԼՂ խնդրի կարգավորման գործում ԱՄՆ կարևոր դերը. Նալբանդյան 03/28/2017   17:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը բարձր է գնահատում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործում ԱՄՆ-ի կարևոր դերը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նման հայտարարությամբ ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-րդ տարեդարձին նվիրված ՀՀ ԱԳՆ-ում կազմակերպված լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը հանդես եկավ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում այն կարևոր դերը, որ Միացյալ Նահանգները` որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ, խաղում է ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործում: Հավատացած եմ, որ եռանախագահ երկրների հետ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն հաստատել»,- շեշտեց ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:
17:29 27/03/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման մի շարք ողջամիտ պլաններ կան. Ռիչարդ Հոգլանդ
09:37 23/03/2017  |  ՄամուլՌուսական գործոնի պարադոքսը. «168 ժամ»
12:35 13/03/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՄԽ համանախագահների հետ հանդիպմանը Ստեփանակերտը շեշտը կդնի հետաքննության մեխանիզմի ներդրման վրա

Эдвард Налбландян: Армения высоко ценит роль США в урегулировании нагорно-карабахского конфликта 03/28/2017   18:07  |  Карабахский конфликт
Армения высоко ценит важную роль США в деле урегулирования нагорно-карабахского конфликта.Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на открытии фотовыставки, посвященной 25-летию установления дипломатических отношений между США и Арменией.
“Мы высоко ценим ту важную роль, которую США в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ играют в урегулировании нагорно-карабахского конфликта. Я считаю, что совместными со  странами-сопредседателями усилиями нам удастся установить прочный мир в регионе”, - подчеркнул глава внешнеполитического ведомства Армении.